V podstatě souhlasím s obsahem příspěvku a jeho závěrem. Dovoluji si doplnit obsah několika fakty, nad nimiž je potřeba se hlouběji zamyslet, aby odpovědi na otázky mohly být konkrétnější, než ta nabídnutá. Přidám také skutečnosti, které jsou podle mého hodnocení, prakticky již mimo naši kontrolu, a oblast vlivu. Přesto bychom je měli brát na zřetel.
Tak jako frankfurtský párek má, nebo by měl mít na svém obalu pravdivě napsáno, z čeho byl vyroben, tak i EU instituce by se měly snažit nám sdělit, z čeho jsou „vyrobeny“ a co vyrábějí. Podobně jako věřím a nevěřím popisu produktu frankfurtský párek, protože nemám jinou možnost kontroly, než věřit a spoléhat se na chuť se vzpomínkou na doby minulé, věřím a nevěřím i popisu produktů z kuchyně EU, kterou jsem měl možnost začátkem devadesátých let, jako německý občan a vedoucí koordinační kanceláře programu TACIS, ochutnávat.
Statistika EU roku 2013 suše konstatuje: 1011 regulací, 388 změn, 64 pozměňovacích regulací. To vše za jeden rok a poplatek 14 miliard Euro, který zaplatili jenom němečtí daňoví poplatníci. O celkových produkčních nákladech EU nevedu statistiku. Vím ale, že podle statistiky EU každý daňový poplatník přispívá 16 Euro na úředníka EU institucí, z toho jde přibližně polovina na personální výdaje. Celkový rozpočet EU je přibližně 2200 miliard Euro. 55 tisíc zaměstnanců EU pracují (prý) pro 505 miliónů občanů. Kéž by to byla pravda.
Statistika k polovině roku 2015 sděluje, že SRN má v EK pod vedením Junckera silnou politicko – administrativní pozici. 9 z 28 EU komisařů, včetně samotného předsedy EK Junckera, předali vedení jejich úřadů do rukou Němců. Celkem je 28 Němců členy nejvyšších politických grémií EK. V samotné Evropské komisi má SRN 4 Generální ředitele, 6 jejich zástupců. SRN tím vede, co se týče obsazení klíčových pozicí v této instituci, oproti všem ostatním členům EU. Jaká jsou produkční čísla pro rok 2014, nebo jaká budou pro rok 2015 nevím. Zkušenost mi ale napovídá, že i přes obsazení klíčových pozicí Němci, bude potištěno ještě více papíru než v minulosti, nehledě na ohlášené snahy EU byrokracii zkrotit.
1.382 vrcholných funkcí v papírově, a co se týče vlivu na náš každodenní život, nejmocnějším úřadu EU, mají Němci. Podíl německých žen v těchto funkcích je přibližně 33 procent, oproti průměru v EU, 42 procent. Celkové číslo odpovídá 10,2 procentům všech vrcholných úředníků EK. Francie a Belgie, jsou na druhém místě úřednické ligy. Zájem Británie o pozice v EU neustále klesá, především u mladé úřednické a diplomatické generace. Nespokojený čtenář si může čísla prověřit sám a najít další v Jungmanově ulici. Tam by mu měli mladí EU informátoři bezplatně pomoci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV