Indexy PMI v měnové unii totiž překvapily trhy výrazně horším výsledkem. Kompozitní indikátor propad na nejnižší úroveň od listopadu 2011. V Německu za horší výsledky může především průmysl, zatímco ve Francii služby. Německá PMI v průmyslu dokonce spadla na nejnižší úrovně od června 2009. PMI jsou nicméně již druhý měsíc v řadě v ostrém kontrastu s indexem německé podnikatelské nálady Ifo, který se dál vylepšuje, a to napříč sektory. Ifo je přitom založeno na výrazně větším vzorku společností, má delší časovou řadu a historicky těsnější vazbu na hospodářský cyklus v Německu. Jeho ekonomika tak pravděpodobně na přelomu prvního a druhého kvartálu může uniknout recesi, pro zbytek euroklubu jsou ale vyhlídky na nadcházejících šest měsíců velice černé.
Vedle zítřejšího zasedání Fedu bude tento týden v centru pozornosti dnešní zveřejnění výsledků největší společnosti světa - společnosti Apple. Možná, že řadě IT uživatelů jsou produkty s logem nakousnutého jablka stále zcela ukradené, nicméně investoři by prezentaci výsledků Applu měli zpozornět. Tržní kapitalizace této firmy překročila nedávno 600 mld. dolarů a mimo jiné již představuje 40% tržní kapitalizace amerického akciového technologického indexu Nasdaq. Pokud dnes tedy Apple zklame (či naopak překvapí) bude to cítit a to donoce nejen na akciových trzích.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz