Poté, co se mohlo zdát, že hlavními tématy uplynulých několika dní byly ochrana práv žen a obavy z čínského zadlužování, některá britská média přinesla už opět na předních místech zpravodajství nezvykle tvrdé prohlášení německé kancléřky Angely Merkelové v Bundestagu, že Rusko čeká katastrofa podobně jako Ukrajinu, pokud Moskva bude pokračovat v nastoupeném kurzu, což poněkud zmírnila jen opatrná kritika Ruska českým premiérem na návštěvě v Berlíně.
Stejně tak britská média zaznamenala prohlášení ukrajinského prozatímního premiéra Arsenije Jaceňuka v OSN, kde po jednáních s prezidentem Obamou zdůraznil, že Ukrajina je obětí ruské agrese a že v 21. století je prostě nepředstavitelné řešit spory silou zbraní. Ještě prominentnějšímu mediálnímu pokrytí se těší během dneška londýnská jednání amerického ministra zahraničí Johna Kerryho s ruským protějškem Sergejem Lavrovem – poslední před tzv. „referendem“ na Krymu o připojení k Rusku pod ruskými bodáky -- jak zdůraznilo například zpravodajství rozhlasu BBC a současně se zmínilo i o ruských manévrech u ukrajinských hranic a o vyslání ruských stíhaček do Běloruska.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: rozhlas.cz