Zcela zásadní chybou bylo, když ČSSD v lednu – zcela proti svým zájmům – podpořila Miloše Zemana v prezidentské volbě. Přitom bylo zřejmé, že vstřícný skutek Sobotkova vedení bude ze strany Zemana při první vhodné příležitosti po zásluze potrestán. A ta chvíle právě nastává.
Co je základem Zemanovy strategie vůči ČSSD a nástrojem k tomu, aby čistí převlékači kabátů a kariéristé měli po ruce nějaké zdánlivě racionální argumenty?
Zeman totiž naznačil, že by v druhém pokusu mohl dát šanci pravicové stojedničkové koalici. Sice nic takového neměl nikdy v úmyslu, ale jako nástroj nastroj k nastolení servility ČSSD vůči své osobě to bohatě stačí. Přece neumožníme návrat pravicové vlády přátelé – říkají teď sociální demokraté. lepší Rusnok nežli Kalousek a tak podobně. Proto je už nyní téměř jisté, že Rusnokova vláda od ČSSD nakonec podporu dostane.
Proč je to pro sociální demokraty smrtící? Za prvé proto, že čeští voliči vždy trestají, když lze z nitra nějaké strany slyšet různé a rozporuplné hlasy. Nejednota se u nás přísně trestá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČSSD , Macháček , Zeman , Rusnokova vláda
autor: rozhlas.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.