Jan Urbach: Arabští migranti kšeftují s německými doklady

06.01.2019 7:38 | Zprávy

Podle německého deníku „Bild“ migranti prodávají prostřednictvím internetu legální německé průkazy totožnosti, povolení k pobytu a doklady umožňující cestování po Evropě.

Jan Urbach: Arabští migranti kšeftují s německými doklady
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Migranti, kteří uvízli v Turecku nebo Řecku,  kupují doklady v uzavřených arabských skupinách Facebooku zpravidla od svých rodáků, kteří již Německo opustili. Konstatování je výsledkem  vlastního vyšetřování Bildu.  Podle listu Úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) má o tom informace, může však prý jedině své poznatky sdělovat policii. Ruce pryč dává i Facebook. Tvrdí, že moderovat může pouze obsah, který je nahlášen uživateli. Držitel dokumentů německého státu požívá ochranu před pronásledováním a svévolí a - jak připomíná Bild -  může bez kontroly cestovat po státech Evropské unie.  Doklady jsou prodávány nejvyšším nabídkám a není asi třeba podotýkat, že se dostávají i  do rukou teroristů a kriminálního prostředí. V minulém roce německá policie zadržela 554 lidí, kteří se pokusili přicestovat do Německa s doklady, které byly vystaveny jiným.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Na kolik je pro vás téma bezpečnosti prioritou?

Jak byste k zajištění naší obrany a bezpečnosti přistupovali vy? Chápu dobře, že nejste pro navyšování výdajů na naši obranu? A jak se stavíte k pomoci Ukrajině a díváte se na to, kolik Ukrajinců tu je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Maršálková: Proč mladí nekriticky inklinují k současné vládnoucí garnituře?

14:30 Alena Maršálková: Proč mladí nekriticky inklinují k současné vládnoucí garnituře?

Protože sytý hladovému nevěří! A polistopadová generace nikdy nebyla hladová! Bohužel…