Jan Urbach: Brutální zásahy francouzské policie proti odborářům

13.01.2020 7:34

V třicátý šestý den generální stávky proti Macronově důchodové reformě zorganizovaly odbory manifestace v Paříži a ve městech Bordeaux, Toulouse, Marseille, Lyon a Nantes. Podle videí, která se objevila např. na Twitteru proti odborářům policie zakročovala s největší brutalitou.

Jan Urbach: Brutální zásahy francouzské policie proti odborářům
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Policisté legitimují demonstranty

Lídr dnes jediné reálné levicové opozice, sdružené ve straně Nepokořená Francie, Jean-Luc Melenchon vyzval odbory všech odvětví hospodářství ke „společnému boji“ a připojení ke stávce pracovníků dopravy a ke společným demonstracím. V dopravě například stávkuje 67 procent strojvůdců a 58 procent průvodčích. V aglomeraci Paříže vyjela necelá polovina vlaků, autobusů i tramvají, omezeně funguje metro.

Proti odborářům bylo mobilizováno 5,5 tisíce policistů a také 120 členů speciální brigády na potlačování veřejných protestů. Právě tyto úderné jednotky jsou obviňovány z největší brutality. Policejní prefekt Paříže také vydal dekret, který zakazuje shromažďování žlutých vest na některých exponovaných místech města. Z míst staveb a oprav musí také být odstraněny všechny věci, které by manifestanti mohli použít proti policii.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Spotřebitelská nálada na vzestupu

15:49 Dominik Rusinko: Spotřebitelská nálada na vzestupu

Dubnové výsledky konjukturálních průzkumu ukazují na pokračující oživení tuzemské ekonomiky. Souhrnn…