Jan Urbach: Cenu evropského občana převzal neplatič alimentů

30.09.2016 16:20

Polská poslankyně Evropského parlamentu Róża Thun předala do rukou lídra polského Výboru na obranu demokracie (Komitet Obrony Demokracji, KOD) Mateusze Kijowského Cenu evropského občana 2016. Právě poslankyně R. Thun, kandidovala za dnes opoziční Občanskou platformu, KOD na cenu nominovala.

Jan Urbach: Cenu evropského občana převzal neplatič alimentů
Foto: archív autora
Popisek: Kijowski

Podle poslankyně je Výbor na obranu demokracie největším občanským hnutím po roce 1989 a během několika měsíců se stal známým v Polsku i jiných státech unie. Kijowski při přebírání ceny řekl, že vítězství hnutí, reprezentujícího hodnoty rovnosti, svobody a demokracie bude jednoznačné a přijde brzy. Otázkou je, zda toto prohlášení není příliš sebevědomé ve chvíli, kdy ve hnutí dochází ke značnému pnutí a navíc se KOD v podstatě dostal do konfliktu s hlavní opoziční stranou, to je Občanskou platformou.

Připomeňme, že kandidátka Svazu demokratické levice v posledních prezidentských volbách dr. Magdalena Ogórek na adresu KODu tento týden ve vysílání stanice TVP Info uvedla: „Je to protivládní hnutí, tak je třeba v této chvíli pojmenovat Výbor na obranu demokracie, které chce svrhnout vládu zvolenou v demokratických volbách a vyzývá k jejímu svržení jakýmkoli způsobem. Jestliže chceme mluvit o porušování demokracie, tak potom o výzvách ke svržení demokraticky zvolené vlády. Jestliže chceme používat termínu ´porušování demokracie´, tak potom ve vztahu k Výboru na obranu demokracie.“ Do nepříznivého světla staví hnutí samotná osoba M. Kijowského, jehož dluhy na alimentech dosáhly v přepočtu kolem půl milionu korun.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Jak cenový strop promění trh s ropou?

7:34 Štěpán Křeček: Jak cenový strop promění trh s ropou?

„Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 d…