Jan Urbach: Harrisové klesá podpora, straně může škodit

05.08.2021 19:33 | Komentář

V průzkumu veřejného mínění, který v posledním červencovém týdnu provedla Economist-YouGov, počet odpůrců americké viceprezidentky Kamaly Harris převyšoval počet jejích příznivců. Zástupkyně Joe Bidena je po 6 měsících ve funkci mezi Američany čím dál méně populární. Počet respondentů vyjadřujících skepsi vůči její osobě roste a blíží se k hranici 50 procent. „Udělala spoustu chyb,“ říkají dokonce i její političtí spojenci.

Jan Urbach: Harrisové klesá podpora, straně může škodit
Foto: Repro Youtube
Popisek: Kamala Harrisová, senátorka za Kalifornii, spolukandidátka Joe Bidena

Demokraté si  podle portálu „thehill.com“ kladou otázku,  zda by Harrisová měla pomáhat v nadcházejících doplňovacích volbách do Kongresu. S tak špatnými výsledky by to mohlo poškodit malou většinu Demokratické strany a v důsledku vést k opětovnému získání kontroly nad Sněmovnou reprezentantů a Senátem republikány.

„V tuto chvíli si myslím, že to může způsobit některým našim kandidátům více škody než užitku,“ řekl jeden z aktivistů Demokratické strany, který připravoval strategii pro   volby.   Připojuje, že    viceprezidentka  pravděpodobně nasbírá spoustu peněz a možná pojede do konkrétních okresů, ale strana s jejím využitím musí  být opravdu opatrná.   Rovněž důrazně doporučil demokratům, aby neposílali Kamalu Harrisovou do obvodů, kde je rozdíl v podpoře mezi republikány a demokraty malý.

Jedním ze států, kde by se Kamala Harris neměla objevit, je podle odborníků Arizona. V tomto hraničním státě s Mexikem zvítězil Joe Biden proti Donaldu Trumpovi v prezidentských volbách malou většinou. Přes 30 procent obyvatel  Arizony jsou Hispánci a ti o viceprezidentce  nemají příliš dobré mínění. Důvodem jsou  její vyjádření, které radilo latinskoamerickým lidem, aby nepřicházeli do USA. „Myslím, že někdo jako Mark Kelly (demokratický guvernér Arizony) ji nikde nechce,“ prohlásil anonymně jeden z demokratických politiků.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petice za znovuprojednání Sazebníku poplatků České jezdecké fedrerace

20:39 Petice za znovuprojednání Sazebníku poplatků České jezdecké fedrerace

Svolání Rady ČJF a nové projednání Sazebníku poplatků