Jan Urbach: Joe Biden chce i druhé funkční období

24.11.2021 12:28 | Komentář

Americký prezident Jose Biden (79) chce kandidovat ve volbách v roce 2024 podruhé na úřad prezidenta. Včera to mluvčí Bílého domu Jen Psakiová řekla na palubě Air Force One v průběhu cesty Bidena na oslavu Dne díkůvzdání s americkými vojáky ve Fort Bragg v Severní Karolíně.

Jan Urbach: Joe Biden chce i druhé funkční období
Foto: Repro ČT24
Popisek: Americký prezident Joe Biden po summitu v Ženevě

V pátek se Biden poprvé od nástupu do funkce podrobil komplexnímu lékařskému vyšetření . Americký prezident zůstává zdravý a schopný pokračovat ve své funkci, uvedl v pátek prezidentův lékař v dopise zveřejněném Bílým domem. Lékař přiznal, že prezident stále trpěl dříve diagnostikovanými srdečními arytmiemi a potížemi s chůzí. Republikánští kongresmani, včetně bývalého hlavního lékaře Bílého domu Ronnyho Jacksona, opakovaně vyzývali Bidena, aby podstoupil testy kognitivních funkcí, což naznačuje, že trpí demencí.

O'Connor zdůraznil, že podrobné neurologické vyšetření neodhalilo u prezidenta žádné poruchy centrálního nervového systému, jako je Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza nebo mozková mrtvice. Rutinní kolonoskopie neukázala žádné znepokojivé změny. Podle lékaře Biden bral antikoagulancia (apixaban), statiny (lék snižující hladinu cholesterolu), dále antialergické látky a lék na zmírnění žaludečního refluxu.

Podle průzkumu ovšem plných 48 procent Američanů je přesvědčeno, že prezident není dostatečně duševně způsobilý k výkonu své funkce a pouze 40 procent věří, že že je v dobrém zdravotním stavu.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kulhavý: Je OSN již ve vleku islámských zemí?

10:46 Miroslav Kulhavý: Je OSN již ve vleku islámských zemí?

Existuje ještě ve světě nějaká uznávaná organizace, která umí objektivně posoudit dění na naší matič…