Jan Urbach: „Lidský kompost“ v USA

15.07.2021 21:37

„Jelikož změna klimatu a vzestup hladiny moře jsou velmi reálnými hrozbami pro naše životní prostředí, jedná se o metodu, která zabrání úniku škodlivých látek do naší atmosféry,“ uvedla členka kalifornského státního shromáždění Cristina Garciová o kompostování lidských pozůstatků, které je v Kalifornii právě projednáváno.

Jan Urbach: „Lidský kompost“ v USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hřbitov - ilustrační foto

„Pandemie je další smutnou připomínkou, že musíme co nejdříve legalizovat ekologičtější variantu,“ uvedla nedávno politička Demokratické strany. Tento postup je prý udržitelnější alternativou ke kremaci, která vyžaduje fosilní paliva a uvolňuje oxid uhličitý.

V současnosti kompostování lidských ostatků používají tři státy USA. Jsou to: Washington, Colorado a Oregon, vedle Kaliformie o něm uvažují ještě v New Yorku.

Proces kompostování je popisován takto: Mrtvé tělo je umístěno do opakovaně použitelné nádoby, pokryto dřevěnými hoblinami a provzdušněno, což vytváří prostředí pro mikroorganismy a základní bakterie. Tělo se plně přemění na kompost asi za 30 dnů.

Necelý kubík kompostu je předán pozůstalým. Podle stoupenců tohoto způsobu likvidace lidských ostatků v něm mohou např. pěstovat pokojové květiny.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Valenta: Očkování pětiletých? Opravdu nechutný byznys

14:37 Ivo Valenta: Očkování pětiletých? Opravdu nechutný byznys

ČR předobjednala vakcíny proti covid-19 pro celkem 700 tisíc dětí, a to ve věku již od pěti let. To …