Orbánovi pomohlo nejen zvládnutí pandemie koronavirusu, ale také nepřiměřená kritika ze strany Bruselu, která vyšla naprázdno. Ostatně i výbor tří zasloužilých z řad Evropské lidové strany, který měl vypracovat „maďarskou“ zprávu, se v průběhu jednání rozložil. Orbánovi u Maďarů zřejmě také pomohl poslední summit EU o unijním finančním rámci, na kterém patřil k velkým hráčům, a kde také pravděpodobně neutralizoval snahy o navázání peněz na otázku dodržování principů právního státu. Think-tank Nézőpont v průzkumu akceptace politiků zjistil, že Orbánových 57 procent je nejlepší výsledek od října 2015, kdy vrcholila migrační krize. Jeho setrvání v politice si podle průzkumu přeje 57 procent respondentů, zatímco 33 procent jej odmítá. Na druhém místě skončil ministr zahraničí Péter Szijjártó s 52 procenty. Budapešťský starosta Gergely Karácsony má podporu 36 procent a nejméně oblíbenou postavou v politice je bývalý socialistický premír a dnes lídr strany Demokratická koalice, u kterého si jeho setrvání v politice přeje pouhých 12 procent Maďarů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

15:26 Petr Hampl: Vize plukovníka Foltýna
Denní glosy Petra Hampla.