Jan Urbach: Porošenko si setkání s D. Trumpem koupil

24.05.2018 16:34

Osobní právník Trumpa Michael Cohen tajně přijal na svém účtu tajnou platbu ve výši 400 tisíc dolarů, podle jiných zdrojů až 600 tisíc, aby zorganizoval setkání amerického prezidenta s ukrajinskou hlavou státu Petro Porošenkem.

Jan Urbach: Porošenko si setkání s D. Trumpem koupil
Foto: Tomáš Nový
Popisek: Ukrajinský prezident Petro Porošenko
reklama

Problémem celé akce je, že Cohen převzal peníze od osob jednajících v zájmu Porošenka, ačkoli není registrován jako „agent“ Ukrajiny, jak to vyžadují americké zákony. Ukrajinci byli schopni zajistit nejvýše společnou fotografii, ale ne něco, co by Porošenko mohl vydávat za „jednání“. Akce probíhala prostřednictvím jistého ukrajinského poslance a jeho kontaktů v židovské charitativní organizaci Port of Washington Chabad ve státě New York.

O celém případu informuje britská BBC s odkazem na zdroj z ukrajinské SBU, ukrajinské státní bezpečnosti. Úřad ukrajinského prezidenta věc odmítl komentovat. Žádná ze správ neuvádí, že by o akci Donald Trump něco věděl.

Porošenko navštívil Washington loni v červnu. Ukrajinci prý byli v jedné chvíli již rozhořčená, domnívala se, že Cohen přijal peníze a nic nezařídil. Porošenko měl v programu „zastavení“ v Oválné pracovně Bílého domu, zatímco D. Trump měl setkání s personálem. Nakonec k setkání došlo a Porošenko ho začal interpretovat jako svůj triumf.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Fischer: Rozkazy a realita

21:39 Oldřich Fischer: Rozkazy a realita

Bylo rozkázáno nosit roušky na pusu a nos. Rozkazovali to všichni, kdo se směli předvádět v televizi…