Jan Urbach: Putin prý odrazil pokus o státní převrat

20. 5. 2020 7:33

Filozof a spisovatel Vitalij Averjanov v rozhovoru s „Byznys online“ uvedl, že "v Rusku byl odvrácen státní převrat", který "se nejenom rýsoval, ale už prováděl v plíživé podobě, pokradmu".

Jan Urbach: Putin prý odrazil pokus o státní převrat
Foto: Reprofoto: 1tv.ru
Popisek: Vladimir Putin.
reklama

Averjanov uvedl, že změny měly skokovitý charakter, což "vůbec neodpovídá duchu Putina". Ten je prý "evolučním politikem, který není nakloněný prudkému porušení rovnováhy sil". V lednu jsme však pozorovali něco jiného. "V prosinci prezident získal definitivní důkazy o spiknutí, které proti němu spřádali šéfové řady oligarchických klanů a vysoce postavení funkcionáři, včetně členů vlády D. Medveděva," sdělil svůj názor v rozhovoru s listem Byznys online Averjanov a dodal, že "jde o zlom".

Když vyjmenovával zjevné znaky této události, spisovatel uvedl "neplnění výnosů a nařízení prezidenta, což se stalo bičem pro ruský stát, a podrývání důvěry k němu". Podle vyjádření Averjanova to bylo obzvlášť jasně demonstrováno na příkladu důchodové reformy. O definitivní "porážce" "spiklenců" však filozof zatím nespěchá hovořit a upozornil na to, že v zemi "boj elit neskončil", ale pouze "vstupuje do ostré fáze". Informaci v češtině přinesla Nová republika.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Jordák: Tedy, jsme my to ale pašáci

7:35 Ivan Jordák: Tedy, jsme my to ale pašáci

Minulý týden skončil, jak už dlouho žádný jiný. Udiveně jsem naslouchal zprávám, co se to děje, nemo…