Jan Urbach: Republikáni ovládli Sněmovnu reprezentantů a už to začíná

21.11.2022 19:53 | Komentář

Republikáni ve Spojených státech, kteří po volbách ovládli Sněmovnu reprezentantů, již iniciovali zákon o auditu všech peněz, dříve přidělených Ukrajině administrativou prezidenta Joe Bidena.

Jan Urbach: Republikáni ovládli Sněmovnu reprezentantů a už to začíná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary

„Americký lid si zaslouží vědět, kam jdou jeho těžce vydělané dolary na daních v jiné zemi, která není členem NATO. Sám prezident Biden řekl, že takovému auditu nebude bránit,“ uvedla autorka zákona členka Sněmovny reprezentantů z Georgie Marjorie Taylor Greenová.

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17397 lidí

Návrh zákona stanovuje, že všechny dokumenty a zprávy týkající se financování Ukrajiny předloží Bílý dům ke kontrole nejpozději do 14 dnů po přijetí zákona. Žádost se vztahuje na veškerou vojenskou, civilní a finanční pomoc poskytnutou Ukrajině za prezidenta Bidena.

Republikáni také budou vyšetřovat samotného Joe Bidena ohledně toho, zda byla jeho rodina zapojena do mezinárodních obchodních schémat a zdali on nepředstavuje riziko pro národní bezpečnost. Uvedl to republikánský zástupce z kontrolního výboru Sněmovny reprezentantů James Comer.

„Toto vyšetřování bude na prvním místě našeho seznamu priorit... Vyšetřování Joe Bidena, prezidenta USA, a proč lhal americkému lidu o účasti své rodiny v mezinárodních obchodních projektech,“ řekl novinářům.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Je zvolení Petra Pavla vítězstvím i Petra Fialy? Čas ukáže

20:15 Ivo Strejček: Je zvolení Petra Pavla vítězstvím i Petra Fialy? Čas ukáže

Úterní glosa Ivo Strejčka