Jan Urbach: Šedesát procent Američanů smýšlí o krocích Bidena negativně

25.08.2021 11:41 | Komentář

Drtivá většina Američanů negativně hodnotí kroky prezidenta USA Joe Bidena ve vztahu k Afghánistánu. Autoritu Bidena srazil dolů prokazovaný nedostatek znalostí, dokonce i ve srovnání s informacemi sdělovacích prostředků. Od dubna se také zvýšil počet lidí, kritizujících jeho působení ve funkci prezidenta.

Jan Urbach: Šedesát procent Američanů smýšlí o krocích Bidena negativně
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident USA Joe Biden

V nedávném průzkumu veřejného mínění zadaném NBC News byli Američané dotázáni, zda schvalují kroky prezidenta Joe Bidena v Afghánistánu. Pouze 25 procent respondentů odpovědělo „ano“, „ne“ 60 procent. Podpora jeho prezidentství od dubna klesla o 4 procentní body, na 49 procent, a procento odpůrců vzrostlo o 9 bodů na 48 procent, jde o nárůst o 9 procentních bodů.

Analytici soudí, že největším problémem pro Bidena je fakt, že média ukázala, že „současná administrativa se neřídí fakty“.

Biden se pokusil vykouzlit realitu a mluvil nepravdu. Jeho propaganda propadla a stala se ukázkou toho, že vůbec nerozumí tomu, co se v Afghánistánu děje. Biden se možná s odstupem času pokusí uvést vše na pravou míru, ale část ztráty image, kterou utrpěl, bude pro něj velmi těžké překonat“.

Krize v Afghánistánu je stále přítomná a výrazně ničí image amerického prezidenta a jeho spolupracovníků, a s největší pravděpodobností nedojde v nejbližší době k uklidnění.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rozzuřené Slunce pomáhá Rusům

15:57 Zbyněk Fiala: Rozzuřené Slunce pomáhá Rusům

Vysokoenergetické protony ze sluneční skvrny větší než tucet Zeměkoulí vypnuly družice Starlink nad …