Jan Urbach: Tymošenková opět zaútočila na Porošenka

08.06.2017 14:49

Konflikt v Donbasu pokračuje, protože na něm ukrajinský prezident Petro Porošenko a jeho okolí vydělává, řekla bývalá předsedkyně ukrajinské vlády a dnes předsedkyně opoziční strany Baťkivščyna Julija Tymošenková. Uvedla také, že konflikt umožňuje zakrývat obrovskou korupci v zemi.

Jan Urbach: Tymošenková opět zaútočila na Porošenka
Foto: worldwide.com
Popisek: Bývalá ukrajinská premiérka Julia Tymošenková
reklama

„Válka nekončí, protože Porošenko a jeho okolí na této válce vydělává. Příčina toho, že válka pokračuje, je právě v tomto. Příčinou pokračování války je to, že oni tím zakrývají obrovskou korupci uvnitř Ukrajiny. Nenávist lidí k současné vládě pramení hlavně z války," řekla Tymošenková novinářům na tiskové konferenci, kterou vysílal televizní kanál 112 Ukrajina a informuje o ní agentura Sputnik. Ukrajinské vedení v dubnu 2014 zahájilo tzv. antiteroristickou operaci proti Luhanské lidové republice a Doněcké lidové republice, které po státním převratu v Kyjevě v únoru 2014 vyhlásily samostatnost.

Sputnik připomíná, že Tymošenková již dříve obvinila ukrajinského prezidenta z omezování demokracie a svobody slova v zemi. Bývalá premiérka by mohla po prezidentských volbách Porošenka v jeho funkci nahradit, v současnosti v průzkumech prezidentských kandidátů je na prvním místě.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Letem světem (2)

18:08 Jan Campbell: Letem světem (2)

Boj svobody s covid-19