Jan Urbach: USA - koronavirus není vážnější problém než rýma

28.01.2020 20:10 | Zprávy

Americké Centrum kontroly a prevence nemocí považuje koronavirus za zdravotní problém, ale nikoli vážnější než je rýma, na kterou lidé umírají.

Jan Urbach: USA - koronavirus není vážnější problém než rýma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

Ohrožení Američanů tímto virem, který ve světě infikoval něco přes tisíc lidí a několik desítek zabil, prý není významné. Významnějším zdravotním ohrožením, a to každoročním, je rýma, na kterou od října v USA zemřelo téměř 20 tisíc lidí. „Jestliže srovnáme nový virus a rýmu, je to něco neporovnatelného,“ řekl řekl William Schaffner z Vanderbilt University Medical Center.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Lukáš Vlček byl položen dotaz

předložte důkaz

na základě čeho a jak jste došel k závěru, že Ukrajina brání Evropu před ruskou agresí. Buďte prosím konkrétní a předložte jasné důkazy, že Rusko plánuje napadnout Evropu. Pokud je nemáte, tak se za tu dezinformaci a strašení omluvte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mira Třebická: Poděkování našim předlistopadovým umělcům

12:17 Mira Třebická: Poděkování našim předlistopadovým umělcům

Před sedmnáctým listopadem bych chtěla poděkovat všem našim umělcům - zpěvákům a hercům, kteří nás v…