Jan Urbach: USA umožní přesun sil Islámského státu z Iráku do Sýrie?

13.10.2016 19:57

Tajné služby USA a Saúdské Arábie se dohodly o poskytnutí možnosti bojovníkům Islámského státu bezpečného odchodu z iráckého Mosulu před začátkem útoku sil mezinárodní koalice, přičemž se předpokládá, že několik tisíc z nich bude přemístěno na východ Sýrie k útoku na Palmýru a Dajr az-Zaur, kontrolované syrskými vládními vojsky. Ve středu to podle agentury Sputnik sdělil RIA Novosti vojensko-diplomatický zdroj v Moskvě.

Jan Urbach: USA umožní přesun sil Islámského státu z Iráku do Sýrie?
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: ISIS

Podle jeho slov americký prezident Barack Obama už přijal rozhodnutí o říjnovém provedení operace, jejímž cílem je osvobození Mosulu. „Během přípravy k provádění operace v Mosulu mezi tajnými službami USA a Saúdské Arábie bylo dosaženo dohody, že před začátkem útoku nabídnou všem bojovníkům bezpečnou trasu k odchodu z města společně s rodinami. A během samotného útoku bude koaliční letectvo útočit pouze na prázdné budovy, stojící odděleně na území města, o nichž se předem dohodlo s bojovníky," řekl zdroj.

Podle jeho informací plán Washingtonu a Rijádu také předpokládá, že bojovníci se z Mosulu přemístí do Sýrie. „Více než devět tisíc bojovníků Islámského státu z Mosulu bude přemístěno do východních okresů Sýrie k následujícímu provedení útočné operace, jejímž cílem je obsazení Dajr az-Zauru a Palmýry", dodal zdroj citovaný agenturou Sputnik.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…