Jan Urbach: V Austrálii bude násilně svážet do karanténního tábora armáda

27.11.2021 11:17

Ministr australského Severního teritoria Michael Gunner řekl, že použije armádu k násilné přepravě všech lidí testovaných na COVID a jejich příbuzných do „karanténních táborů“ nákladními auty. Kromě toho bylo vypsáno výběrové řízení na další „karanténní tábory“ pro Aboridžince, kteří se karanténě nemohou podrobit doma. Píše o tom portál "abc.net.au".

Jan Urbach: V Austrálii bude násilně svážet do karanténního tábora armáda
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Nejméně 38 lidí, kteří se v posledním období dostali do blízkého kontaktu s lidmi trpícími COVID, musí být podle Gunnera v karanténě v tzv. karanténním táboře Howard Springs, který byl dříve důlním táborem. Byl však přeměněn na místo pro izolaci potenciálních pacientů s COVID-19.

Jak Gunner v pondělí uvedl, obyvatelé Binjari a Rockhole mohou opustit své domovy pouze v případě, že potřebují ošetření, v případě nouze nebo jak to vyžaduje zákon. Ministr Severního teritoria řekl: "je velmi pravděpodobné, že do Howard Springs bude přestěhováno více obyvatel, buď po zjištění přítomnosti koronaviru, nebo po kontaktu s nakaženou osobou."

Gunner uvedl, že předsedu vlády Australského společenství kontaktoval den předtím a je vděčný za podporu australské armády, která nákladními auty pomáhá přepravovat nakažené lidi nebo po kontaktu s nakaženou osobou do míst zadržování.

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 27682 lidí

V Severním teritoriu jsou dva karanténní tábory: Centrum pro národní odolnost v Howard Springs v Darwinu a karanténní zařízení Alice Springs v Alice Springs.

Začátkem tohoto týdne navíc australské ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo výběrové řízení na správu zařízení v regionálních centrech, jako jsou Port Augusta, Port Lincoln, Renmark a Mount Gambier v případě propuknutí nákazy. Zařízení má být určeno pro karanténu lidí, kteří by jinak nemohli být v domácí karanténě kvůli svým životním podmínkám, uvádí poptávkový dokument. Výběrové řízení počítalo pouze s dodavateli, kteří mohli převzít kontrolu a připravit zařízení 24-48 hodin předem.

Začátkem tohoto týdne vyjádřili zdravotníci vážné znepokojení nad nízkou proočkovaností v některých domorodých komunitách v Austrálii. V Port Lincolnu bylo plně očkováno pouze 34 procent Aboridžinců. Mluvčí ministerstva zdravotnictví v prohlášení potvrdila, že ministerstvo hledá regionální karanténní zařízení, která by umožnila rychlou reakci na epidemii COVID-19.

"Naprostá většina lidí nakažených COVID bude v případě potřeby ošetřena doma prostřednictvím virtuální péče, přičemž karanténní péči vyžadují pouze citlivější případy - asi 10 procent případů," uvedla mluvčí.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Senátor Pavel Fischer by se na Rusko vrhl

18:53 Lubomír Man: Senátor Pavel Fischer by se na Rusko vrhl

Ne on sám, samozřejmě, to by se mu mohlo něco stát, ale aktivní v současné krizi kolem Ukrajiny by p…