Jan Urbach: V Polsku bude referendum o přijímání migrantů?

19.05.2017 18:54

„Jestliže někdo zkouší postavit v otázce migrantů Polsko ke zdi, bude naší poslední odpovědí referendum,“ řekl dnes náměstek polského ministerstva zahraničních věcí pro evropské otázky Konrad Szymański. Podle jeho názoru je referendum zcela přirozeným způsobem vyjádření veřejného mínění ve vážných otázkách.

Jan Urbach: V Polsku bude referendum o přijímání migrantů?
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

„je jasné, že rozhodnutí Evropské komise je prohrou. Členské státy, dokonce i ty, které říkaly, že se relokace migrantů chtějí účastnit, neplní své závazky a takový argument budeme používat v politických diskusích,“ říká Szymański. Rovněž připomíná, že to byla vlády předchozí premiérky Ewy Kopacz, která hlasovala pro uplatnění kvót s opomenutím regionální solidarity. „My jsme byli vždy proti, od samého počátku jme voličům slibovali, že takovéto řešení je pro nás nepřijatelné,“ prohlašuje politik Práva a spravedlnosti, který také říká, že není možné, aby polský migrační systém byl pod jakýmkoli zahraničním tlakem. Na otázku, zda na Polsko mohou být uvaleny nějaké tresty, Szymański odpověděl: „není řeč o žádných trestech“. Podle náměstka ministra zahraničí je možné, že se Polsko s Evropskou komisí potká u soudu, čemuž ovšem nepřikládá žádný stigmatický význam, protože každý členský stát se časem s komisí u soudu potkává. Včera Evropský parlament přijal rezoluci, ve které vyzývá unijní státy do rychlejšího průběhu relokace. Již v úterý Evropská komise pohrozila žalobami státům, které nepřijaly na základě kvót ani jednoho migranta a nezačnou naplňovat příkaz do června t.r.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Ježek: Drahoš nerozumí ekonomice ani politice

18:40 Petr Ježek: Drahoš nerozumí ekonomice ani politice

Konstatování, že nějaký člověk prokazuje svou nepoučenost v oblastech ekonomiky a politiky, by v prů…