Jan Urbach: Zelenského poslanec je pro sjednocení Chersonské oblasti s Ruskem

12.06.2022 7:37

Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Alexej Kovalev z ruskou armádou obsazené Chersonské oblasti, který byl zvolen do parlamentu z kandidátní listiny Zelenského strany „Služebník lidu“, se vyjádřil pro sjednocení oblasti s Ruskou federací. Uvedl to na svém facebookovém profilu.

Jan Urbach: Zelenského poslanec je pro sjednocení Chersonské oblasti s Ruskem
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ukrajina

„Včerejšek byl pro mě velmi důležitý – první zástupce vedoucího prezidentské administrativy Ruské federace Sergej Kirijenko se setkal s farmáři v Chersonské oblasti. Nejprve bylo konstatováno, že Rusko je zde skutečně a navždy! Za druhé, na schůzce jsme vyjádřili všechny naše otázky a přání,“ napsal Kovalev ve středu odpoledne. Jak naznačil, setkání bylo zaměřeno především na sklizeň a prodej plodin pěstovaných v oblasti. "Všechny otázky byly prodiskutovány co nejpodrobněji," pochvaluje si ukrajinský poslanec ze setkání se zástupcem Moskvy.

Později také uvedl, že se plánuje integrace farmářů z Chersonské oblasti do ekonomického modelu Ruska. Budou využity všechny podpůrné nástroje pro zemědělské výrobce, působící na území Ruské federace. „Myslím, že nejen za sebe, ale i za ostatní účastníky setkání mohu povědět – lidé vyšli s vědomím, že nás Rusko slyší a rozumí nám. Kromě agrárních otázek se diskutovalo také o statutu Chersonské oblasti - opakuji, Rusko je zde navždy a nejbližší integrace s Ruskem již probíhá."

Alexej Kovalev měl dosud ve straně „Služebník lidu“ pozastaveno členství. Vedení Zelenského strany k tomu přistoupilo na konci dubna, poté co se přestal účastnit ukrajinského parlamentu a začal mluvit pro ruská média.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Je zvolení Petra Pavla vítězstvím i Petra Fialy? Čas ukáže

20:15 Ivo Strejček: Je zvolení Petra Pavla vítězstvím i Petra Fialy? Čas ukáže

Úterní glosa Ivo Strejčka