Jan Vítek: Jablko daleko od stromu nepadne

24.09.2020 11:06 | Zprávy
autor: PV

V Americe včera (23. září) propukl dlouho utajovaný skandál, který může ovlivnit listopadové prezidentské volby. Tamní sdělovací prostředky se tak předhánějí v eufemismech, když o něm píší nebo mluví, že mi to připomíná vtip o dvou sovětských policistech, kteří najdou v příkopu spícího opilce. „Čichni si k němu,“ pobídne jeden svého druha, „když smrdí samohonkou, je to ožrala, „když vydýchává koňak, je to vysoký soudruh, který odpočívá.“

Jan Vítek: Jablko daleko od stromu nepadne
Foto: repro Youtube
Popisek: Joe Biden

Zero Hedge, který si jindy ubrousek nedává, naservíroval čtenářům skandál následovně: Hunter Biden, starší syn prezidentského kandidáta Joe Bidena, vyvolal svými peněžními machinacemi s ukrajinskými, čínskými a ruskými partnery kriminální, špionážní a vyděračské obavy, vzburcoval americké činitele, kteří v tom vidí etický konflikt rozporu zájmů, a vztyčil červené vlajky dalších možných zločinů od obchodování se ženami k úplatkářství.

No, pěknej ptáček, řekli bychom o tom soudruhovi s povinným sebezapřením.

O velice pochybné činnosti obou Bidenů už víc jak rok píší alternativní internetové noviny. Ale jejich obvinění jsou vždy šmahem znehodnocena cejchem spiklenecké pomluvy. To se ale nedá říct teď, kdy v obsáhlé osmdesáti šestistránkové zprávě Senátu mimo jiné čteme:

„Záznamy Ministerstva financí, které předseda (vyšetřovacího senátního výboru) obdržel, ukazují na potenciální kriminální činnost týkající se transakcí mezi Hunterem Bidenem, jeho rodinou a společníky s ukrajinskými, kazašskými a čínskými občany.“

Zpráva se zabývá miliony dolarů, které firmy Huntera Bidena dostaly od Je Žiaminga, zakladatele CEFC China Energy Co. Podle republikánů Je má úzké styky s čínskou vládou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud = strašák ve službách opozice?

11:15 Pavel Foltán: Ústavní soud = strašák ve službách opozice?

Ústavní soud ČR během zhruba čtvrtstoletí zpětně nezvládl vyhodnocení vývoje své perspektivy s účelo…