Má nějakou logiku, že osoby bez zdanitelných příjmů platí stejnou částku měsíčně jako zaměstnanci s minimální mzdou? Jaké představují riziko čerpání zdravotní péče, když nepracují? A proč je minimální částka zdravotního pojištění u živnostníků výrazně vyšší než u zaměstnanců?
Platby pojistného na zdravotní péči jsou zjevně stanoveny podle toho, jak se to vládní koalici hodí z politického hlediska. Je přece známo, že nejvíce zdravotní péči potřebují zrovna ti státní pojištěnci. Jelikož vláda neumí hospodařit, tak chybějící peníze platí za vládu ostatní skupiny pojištěnců.
To bylo v roce 1990 řečí, že jediná zdravotní pojišťovna neumí hospodařit. Teď prý bude všechno jinak. Více pojišťoven bude o klienty soutěžit a to se projeví i v lepší a současně úsporné péči o zdraví.
Již uplynulo od té doby 25 let a skutečně se zdravotní péče změnila, ale její cena je dramaticky vyšší. Tehdy se občanovi a ani lékařům nevyplatilo zabývat se předpisem na Acylpyrín za několik korun. Nyní jeho cena od domácího výrobce překročila 30 korun. No nekupte to za ty peníze. A tak je to se všemi léky a zdravotními pomůckami. Kdo na to doplácí? No přece občan!
Osoby bez zdanitelných příjmů:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV