Jan Ziegler: Izraelci jsou ve své zemi právem a legálně

21.05.2018 14:00

Štvou mě pomluvy, že se Židé prý zmocnili své současné domoviny násilím a ukradli cizí majetek. To není pravda! Izraelci se usídlovali na opuštěných místech a svůj majetek kupovali od původních majitelů za místně obvyklé ceny.

Jan Ziegler: Izraelci jsou ve své zemi právem a legálně
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Je to docela hnusná pomluva. Židé prý uloupili Arabům jejich zemi. Na námitku, že se vracejí do své původní vlasti, je to prý stejné, jako kdyby k nám nyní přišli Keltové nebo Germáni, respektive jejich potomci Irové nebo Němci.a usídlili se tu. No, tak za prvé v rámci Evropské unie a jednoho z jejich základních práv, volného pohybu osob, na to mají právo. Když si tady zakoupí byt či dům, ve kterém budou chtít žít, tak proč ne.

Ve středověku u nás Němci zakládali z pověření českých králů, šlechty nebo církevních subjektů města a také zpočátku tvořili většinu jejich obyvatel. Později se do nich však postupně stěhovali Češi, kteří v nich časem převládli a ujali se vedení městské správy. Podle logiky kritiků židovského osídlení Izraele, to však byli zločinci, protože původnímu etniku ukradli jeho bydliště. Když to vezmu obecně, tak jsem také zločincem, protože jsem se přestěhoval do Českých Budějovic, koupil si v nich byt a stal se jejím občanem. Můj kamarád,.původem z Brna, se také přestěhoval do ČB a stal se za ně dokonce senátorem.

Pokud se tedy kdokoliv přestěhuje do jiného místa, jiné země atd. v souladu se zákonem, je to v pořádku. A navíc Arabové kdysi oblast současného Židovského státu dobyli a podrobili si původní obyvatelstvo. Ale i kdyby to bylo jinak, tak jim nic nedává právo na trvalé držení této oblasti. Židé přišli do pustých míst, které zvelebili a odsídlili. Keltové přišli do Čech, kde se usadili a žili. Pak buď odešli nebo byli vytlačeni, protože to.tak chodilo. Židovské osídlení Izraele navíc nikdy od Starověku a říše krále Davida nebylo přerušeno. Ale zásadní princip zní, stěhování v souladu s právními normami není nic nedovoleného a je přípustné.

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…