Jan Ziegler: Kozáci mlátili lidi biči, do Ruska se vrátil středověk

08.05.2018 7:37

Policie při demonstracích proti inauguraci prezidenta Vladimíra Putina zatkla v ruských městech na 1600 demonstrantů, do antonů odváděla i malé děti. Nezávislý publicista Maxim Ševčenko je zděšen.

Jan Ziegler: Kozáci mlátili lidi biči, do Ruska se vrátil středověk
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Fotografie uplakaných dětí, které nikomu neublížily, zatýkaných ruskými bezpečnostními složkami, jsou srdcervoucí. Bohužel s ohledem na kodex blogera je nemohu zveřejnit, nicméně jsou běžně dostupné na webech a sociálních sítích. K protestům proti Putinovi v desítkách ruských měst vyzval opoziční předák Alexandr Navalnyj.

Policisté mlátili poklidné demonstranty obušky a nasadili proti nim slzný plyn. Tyto zákroky byly nutné prý kvůli tomu, že v některých městech radnice tyto protesty zakázaly, respektive nepovolily, a tedy došlo k porušení zákona. Tady je třeba si všimnout většího omezení svobody projevu v Rusku, než je tomu v České republice. Zatímco u nás v případě uspořádání veřejného shromáždění ohlašovací povinnost obecním či městským úřadům, které je mohou zakázat jen ve výjimečných a řádně zdůvodněných případech. Často však české soudy tyto zákazy ruší a shromáždění povolují. V Rusku však musí svolavatelé žádat tamní radnice o povolení, které jim v mnoha případech nebývá často na základě vymyšlených lží uděleno. U nás je nepovolená demonstrace a účast na ni pouhým přestupkem a platí se za ni pokuta, v Rusku se jedná o trestný čin a hrozí za ni vězení. Navíc proti nepovoleným shromážděním, pokud jsou klidné a nedochází při nich například k ničení majetku, policie většinou nezasahuje, v Putinově říši téměř pokaždé ano.

To, že ruští policajti mlátili a zatýkali malé děti, je odporné. Avšak přímo děsivý je fakt, že lidi mlátili kozáci biči. Tyto kozácké spolky nejsou žádnou oficiální policejní složkou a proto nemají právo bít někoho beztrestně na veřejnosti. Tímto bičováním se Rusko vrací do středověku, na úroveň islámského státu a dalších muslimských radikálů.

Je také s podivem, proč, když je Putin v Rusku údajně tak oblíbený, musí jeho pochopové sahat k zákazům a násilí. Kdyby byli chytří, tak nechají demonstranty být, ať si zakřičí, zaprotestují, a pak pokojně odejdou domů. Takhle jim akorát dělají reklamu a jsou právem odsuzováni slušnými lidmi na celém světě. Já, a se mnou velká většina Čechů, takový pouliční teror u nás nechceme.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Feng Piao: Absurdní „teorie čínského vývozu nadbytečných kapacit"

15:10 Feng Piao: Absurdní „teorie čínského vývozu nadbytečných kapacit"

V poslední době jednotliví evropští a američtí politici a think-tanky pokračují v humbuku nad témate…