Jan Ziegler: Na balkoně zákaz kouření, EU? Ne, Rusko!

28. 9. 2019 16:01

Ruský prezident Vladimír Putin nemá rád kuřáky. A tak vláda v Moskvě splnila rozkaz nejvyššího gosudara a vydala výnos, podle kterého se na balkoně nesmí manipulovat s otevřeným ohněm.

Jan Ziegler: Na balkoně zákaz kouření, EU? Ne, Rusko!
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Toto nařízení začne platit od začátku října a bude se týkat i ubytoven a hotelů. Takže Rusové se budou muset zříci svého oblíbeného venkovního balkonového grilování a také kouření. Já jsem se tady opakovaně opřel do některých nesmyslných příkazů Evropské unie, jak je však patrné, dávat proti ní Rusko za vzor normálnosti, je nesmyslné, což bohužel někteří nevědomí jedinci činí. V této zemi je totiž byrokratických nesmyslů daleko víc než v unijních státech.

Tento blog jsem původně vůbec psát nechtěl, ale tuto příležitost jsem si nemohl nechat ujít. Navíc to není ojedinělý takový příkaz. Například v Moskvě platí zákaz jízd špinavých aut. Jenomže ve vyhlášce není přesně stanoveno, co to je špinavé auto. Takže to je voda na mlýn zkorumpovaným ruským policistům, protože záleží jenom na nich, jestli vůz uznají za čistý nebo ne.

To, že v ruských restauracích si kuřáci jako v jiných zemích nezapálí, je jasné. A kouření je v kremelské říši dokonce zakázáno ve všech veřejných prostorách. V Rusku se dokonce nesmí ani prodávat pivo po desáté hodině večerní. Salvu smíchu ve mně vyvolalo nařízení radnice jistého ruského města, že datum odchodu do důchodu nesmí být totožný s datem úmrtí.

Jak je tedy patrné, Rusko opravdu není žádným zářným příkladem svobody.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice pro zachování tramvajové smyčky Spořilov

21:35 Petice pro zachování tramvajové smyčky Spořilov

V dokumentu pro rozvoj věřejné hromadné dopravy pro roky 2019 až 2029 se píše o prodloužení tramvajo…