„Co se týče historické role Otty Schulze, je třeba konstatovat, že není možné měnit historii a je beze sporu faktem, že byl jedním z iniciátorů pozvání německých vojsk. Dnešní doba se na zvací akt dívá různými pohledy,“ řekl Pilif doslova.
A tento významný český nacistický politik dále pokračoval. „V roce 1938 žila v pohraničních oblastech s Německem většina Němců, to je nesporný fakt. A je potřeba se dívat na to i jejich optikou. Sudetští Němci viděli obrovský rozkvět Německa po nástupu Adolfa Hitlera k moci, viděli, jak zlikvidoval nezaměstnanost, jak dal lidem práci, posílal dělníky na rekreaci a to se jim líbilo. A proto se chtěli odtrhnout od Československa těžce zmítaného hospodářskou krizí a připojit se k prosperujícímu nacistickému Německu, navíc to přece také byli Němci, a cítili tedy shodu krve se svými soudruhy v Říši. Navíc právem odmítali žít pod českým útlakem. To se dá dost dobře pochopit.“
Dlouholetý lídr NSČM dále připustil, že nacistický režim sice také nebyl bez chyb, ale podle jeho názoru se nedostatky zveličují a to dobré zamlčuje. „Ano existovaly koncentrační tábory, ale ty byly nutným zlem na cestě k vybudování ekonomiky vyspělé Třetí říše. Je pravdou, že v nich nějací vězni zemřeli, ale takové lágry byly i v jiných zemích, například ve Stalinově bolševickém Rusku.“
A pak jsem se naštěstí probudil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz