Jan Ziegler: Ne studenti, ale byznysmeni musí jezdit vlaky zdarma

22.06.2017 7:34 | Zprávy
autor: PV

Návrh sociální demokracie na zvedení bezplatného cestování pro studenty a seniory je zásadně špatný. Tito lidé už vlaky jezdí, proto je třeba přilákat nové potenciální cestující, například podnikatele.

Jan Ziegler: Ne studenti, ale byznysmeni musí jezdit vlaky zdarma
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Toto opatření by mělo i ekologický rozměr, podnikatel by nechal doma auto a cestoval by například na obchodní jednání vlakem. To by byla přece paráda a životní prostředí by zajásalo. A samozřejmě I. třídou, protože by na ní měl nárok. Takže takové opatření by přilákalo železničním společnostem další pasažéry. A proč I. třída nebo v railjetech ta nejlepší Business? To je přece logické. Manažéři, majitelé firem a další jsou zvyklí na luxus, a v těchto případech se cestuje ve špičkových klimatizovaných vagónech a jsou zdarma nabízeny denní tisk, občerstvení atd.

Hranice pro bezplatné cestování po železnici by mohla být stanovena příjmem 60 tisíc Kč a výše. To se mně zdá docela rozumné. A bude to mít i motivační stimul. Lidé budou aktivnější a mít touhu vydělat si velké peníze, aby mohli jezdit vlaky zdarma. Nevyděláš, nepojedeš, a když pojedeš, tak zaplatíš. Když vyděláš, tak nezaplatíš. Není třeba zvýhodňovat ty méně majetné, ale ty bohaté, a odměnit je tak za jejich píli a schopnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: V úplně jiném světě

12:17 Petr Hampl: V úplně jiném světě

Denní glosy Petra Hampla.