Vladimír Putin si počíná jako Adolf Hitler vůči Československu v roce 1938 a 1939. Obhájci ruských násilností dokonce neváhají velebit i brutální Stalinův zločin – násilnou deportaci krymských Tatarů v roce 1944.
Srovnání těchto dvou textů ani nepotřebuje komentář.
„Ruský prezident zdůraznil, že existuje reálné ohrožení životů a zdraví ruských občanů a krajanů na ukrajinském území,“ oznámil Kreml. Putin podle tohoto zdroje rovněž hovořil o provokativních a zločinných krocích ukrajinských ultranacionalistů, kteří jsou podle něj podporováni současnými úřady v Kyjevě.
„Vůdce vydal toto provolání: Německému lidu! Před několika měsíci bylo Německo nuceno vzíti v ochranu své soukmenovce žijící v uzavřených skupinách proti nesnesitelnému teroru Česko-Slovenska a v posledních nedělích se objevily zvýšenou měrou stejné případy. Od neděle vznikly na četných místech pusté výtržnosti, jimž však nyní znovu padli za oběť četní Němci. Každou hodinou se množí volání o pomoc postižených a pronásledovaných. Abych nyní konečně odstranil toto ohrožování míru, rozhodl jsem se poslati, počínaje dneškem do Čech a na Moravu německé vojsko.“ Národní listy 15. 3. 1939.
Ano, současný kremelský vládce si počíná jako nacistický vůdce před začátkem II. světové války. Tak jako Hitler, tak i Putin se ohánějí ochranou svých národnostních menšin v zahraničí. A tak jako nyní, i tehdy se našli „užiteční idioti“, kteří jim sedli na lep. Jistě není také náhodou, že stoupence ruského teroru tvoří hlavně komunisté, nacisté, antisemité, bývalí členové a agenti StB. Změna vlády nemůže být důvodem k napadení jiného státu. Navíc současnou ukrajinskou vládu potvrdil ve svých funkcích demokraticky zvolený parlament.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz