Jan Ziegler: Souhlasím, ČSBS hájí komunistické zločince, antisemity a popírače holocaustu

14. 1. 2019 11:18

Poslanec za ODS Jakub Janda se tvrdě opřel do tzv. Českého svazu bojovníků za svobodu. Označil jej za pofidérní spolek adorující bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu“.

Jan Ziegler: Souhlasím, ČSBS hájí komunistické zločince, antisemity a popírače holocaustu
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Jakuba Jandu si mnozí z nás pamatuí jako výborného skokana na lyžích, ovšem nyní na sebe upoutal pozornost v jiné oblasti. V Poslanecké sněmovně prohlásil že, „ČSBS je pofidérní spolek adorující bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu.“ Byla to podle serveru info.cz reakce na to, že Svaz udělil medaili komunistickému poslanci a esenbácké mlátičce Zdeňku Ondráčkovi.

ČSBS reagovalo trestním oznámením na Jakuba Jandu. Policie jej však odložila s tím, že se žádný trestný čin nestal a tak se tímto skutkem bude zabývat sněmovní mandátní a imunitní výbor. Celé je to ovšem nesmyslné, protože za prvé, výbor může udělit pokutu poslanci pouze v případě, když urazí konkrétní osobu. Tady se však jedná o kritiku instituce. Za druhé, Jakub Janda pronesl tato slova ve sněmovně a tudíž se ně něj vztahuje poslanecká imunita. Mně se také nelíbí výroky komunistů, okamurovců a dalších, ale respektuji fakt, že pokud je vyřkli v parlamentu, jsou pod imunitou.

Nyní je dobré se podívat na to, jestli má Jakuba Janda pravdu? Říká se, že ryba smrdí od hlavy. V čele ČSBS stojí Jaroslav Vodička, bývalý aktivní člen KSČ a agent komunistické Veřejné bezpečnosti, který dluží lidem miliony korun. Ty ovšem nesplácí a jsou na něho uvaleny exekuce.

Ze stanov svazu před několika lety potichu zmizela jedna z podmínek členství, že jím nesmí být bývalý člen nebo agent Státní bezpečnosti. A nyní je v jeho vedení bývalý spolupracovník StB.

Kvůli Vodičkovi opustila svaz řada slušných lidí, a také skuteční váleční veteráni, mezi nimi hrdina od Tobruku generál Pavel Vranský, dále Eva Lišková, která přežila hrůzy vyhlazovacího lágru v Osvětimi, a rovněž pozůstalí po lidických ženách. Ti měli dost totalitních a nedemokratických praktik svého šéfa. Vodičku viní také z toho, že svazové peníze používá pro soukromé účely.

Za Vodičky se stala z ČSBS obskurní sekta, která slouží hlavně jako pěnězovod pro svého předsedu, úzce spolupracuje s extrémistickými spolky, jako je například Klub českého pohraničí Ten sdružuje kované komunisty a zločince, hájící vraždy nevinných lidí na hranicích. Komentátor Václav Štefan na webu zprávy.tiscali.cz přesvědčivě doložil fakt, že lidé z vedení ČSBS spolupracují s antisemity i popírači holocaustu. To je pro sdružení, jež má hájit památku těch, kteří bojovali proti nacismu, velmi tristní vysvědčení.

Jakub Janda tedy řekl čistou pravdu a já se k němu připojuji. Rovněž vyzývám všechny lidi dobré vůle, aby podpořili pana poslance. Mohou mu psát na jeho mailovou adresu, která je uvedena na webu Poslanecké sněmovny. Dále je rovněž prosím, aby posílali své názory ČSBS. Kontakty jsou na svazovém serveru.

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Dufek:  Inflace v červenci poskočila na 3,4 procenta

18:08 Petr Dufek: Inflace v červenci poskočila na 3,4 procenta

V červenci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 % a hlavní zásluhu na tom mělo zdražení dovolených. …