Jan Ziegler: V historických centrech měst jezdí MHD běžně

11.09.2018 14:57 | Zprávy
autor: PV

V souvislosti se sporem v Českých Budějovicích, kde menší části obyvatel vadí midibusy ve středu města, je dobré si zjistit, jak to vypadá v dalších městech České republiky a ve světě. Tam s tím není problém.

Jan Ziegler: V historických centrech měst jezdí MHD běžně
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Kdo tvrdí, že nikde jinde kromě Českých Budějovic nejezdí v historických centrech měst vozidla městské hromadné dopravy, je buď neinformovaný, nebo lže. Připomínám, že v historii jihočeské metropole jezdily ulicí Krajinskou, o kterou se vede spor ohledně provozu midibusů, v letech 1909 – 1950 tramvaje. Ano, můžeme mít různé názory na řešení dopravy ve městech, to je legitimní, ale neuchylujme se prosím k nepravdám.

„Vedení autobusového provozu představuje nový moderní trend v systému city logistiky přicházející do českých zemí zejména z Německa, ale i z Rakouska. Tento trend se po roce 2000 zvyšuje. Speciální autobusové linky je možné nalézt v mnoha městech,“ píše se v materiálu zaslaném tiskovým mluvčím Dopravního podniku města České Budějovice Viktorem Lavičkou. Různé městské a odborné weby a také odborná studie českobudějovické Vysoké školy technickoekonomické rovněž potvrzují, že i v jiných městech zajíždějí různé druhy MHD do úzkých uliček historických center.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

16:57 Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

A je jen dobře, že na návrh SPD celá vládní koalice došla k názoru, že uspořádání sjezdu Sudetoněmec…