Jan Ziegler: Velký podvod okamurovců, tunelovali vlastní členy

21.12.2017 20:09

V Pardubickém kraji vypukl velký skandál, lídr zdejší sněmovní kandidátky SPD Jiří Kohoutek, podezíraný svým okolím z lichvářství, pod falešnou záminkou prodával místa na krajské kandidátce.

Jan Ziegler: Velký podvod okamurovců, tunelovali vlastní členy
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Za první místo se platilo pět tisíc korun, za druhé čtyři tisíce korun, za třetí tři tisíce korun atd. Příkaz k tomu dal samotný regionální šéf Kohoutek a členům partaje tvrdil, že se takto zaplatí kauce pro krajský úřad. To ovšem byla lež! Na rozdíl od sněmovních, v případě krajských voleb není nutné volební náklady hradit. Celkem se takto mělo podle www.irozhlas.cz, který na tuto kauzu upozornil jako první, vybrat 44 tisíc korun. Na samotnou aféru poukázala bývalá členka Strany přímé demokracie na Pardubicku Jindřiška Líbalová Trpkošová, která peníze na Kohoutkův pokyn vybírala a shromažďovala.

Vzdáleně to připomíná praktiky SPR – RSČ Miroslava Sládka. Ten si ze své strany udělal byznys, když mu jeho poslanci a asistenti museli dávat část svých peněz, které sice údajně šly do stranické pokladny, ale tento bývalý komunistický cenzor si nechal stavět luxusní vily, které by těžko dokázal zaplatit z vlastních peněz. Tato partaj byl spíše sektou, kde se nejvíce cenila oddanost vůdci.

Zdá se, že SPD pokračuje v sládkovských stopách. Je známou Okamurovou aférou poskytování PR služeb bývalému hnutí Úsvit za miliony korun ročně, které nikdy nedokázal uspokojivě vysvětlit. SPD je rovněž bandou jednoho muže, která má k přímé k demokracii asi tak daleko jako já k budhismu. Je známou skutečností, že sám Okamura blokuje na sociálních sítích všechny, kteří s ním nesouhlasí, a stejně tak se chovají i jeho soukmenovci.

Na webu manipulatori.cz se píše doslova. „Pan Jiří Kohoutek dělá sám pro sebe, již několik let se živí jako poskytovatel rychlých půjček což je vlastně lichva, spoustu lidí dostal do problémů a exekuce. Přesto to Okamurovi nevadí a jelikož má Kohoutek peníze, tak je lídrem, protože si první místo zaplatil. Jinak tento člověk zničil spoustu lidí exekucí, v SPD založil černý fond, od kandidátů při krajských volbách vybíral peníze za umístění na kandidátce, asi si myslel, že vybírá úroky. A jinak zlikvidoval hnutí SPD v Pardubickém kraji,“ tvrdí Jindřiška Líbalová Trpkošová. Tohle svědectví od dřívější blízké Kohoutkovy spolupracovnice je věrohodné. Dotyčný se živí nebankovními půjčkami a jeho způsoby se dají považovat za lichvu, přitom SPD hlásá boj s lichváři. Věřím však, že tato pochybná okamurovská skvadra nakonec skončí stejně jako sládkovci - v propadlišti dějin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Éra levných peněz končí. Úroky se zvyšují

18:44 Štěpán Křeček: Éra levných peněz končí. Úroky se zvyšují

„Růst úrokových sazeb nedokáže okamžitě zabrzdit růst spotřebitelských cen. Dává nám však naději, že…