Jan Ziegler: Za nehoráznou protičeskou provokaci musí Rusové tvrdě zaplatit

28. 10. 2012 14:48

Byla to hrubá urážka České republiky. Ruští policisté v rozporu se zvyklostmi běžnými v kulturně vyspělých zemích bezdůvodně zastavili v Jekatěrinburgu auto s pracovníky tamního českého konzulátu, které bylo chráněno diplomatickou imunitou. Je jasné, že země, která se chová takto arogantně, se nemůže podílet na dostavbě jaderné elektrárny Temelín.

Jan Ziegler: Za nehoráznou protičeskou provokaci musí Rusové tvrdě zaplatit
Foto: hns
Popisek: Ruský agent, koláž
reklama

Ruští policisté tvrdí, že řidič volkswagenu s diplomatickou značkou byl podle jejich názorů opilý. To je samozřejmě lež, která má sloužit k zažehnání skandálu. Pravdou je, že se jednalo o bezdůvodnou šikanu a předem připravenou protičeskou provokaci. Důkazem toho je, že na místě byli také místní novináři včetně redaktorů místní televize. Proto to určitě nebyla náhoda!

Dotyčný řidič nebyl opilý, protože ze zdravotních důvodů nemůže pít alkohol.

Rusové zřejmě nepochopili, že už přes dvacet let nejsme jejich kolonií a snaží se nám dávat arogantně najevo svoji nadřazenost. Tohle si nesmíme nechat líbit. Ruští policisté dokázali, že jsou jim vlastní buranské vlastnosti nevzdělaných mužiků a Rusko má k civilizovanému světu hodně daleko.

Naštěstí máme nyní v ruce silnou zbraň, kterou můžeme Rusy pořádně vytrestat. A tou je účast ruské společnosti Rosatom v tendru na rozšíření temelínské elektrárny o další dva bloky. Bylo by to proti naší národní hrdosti, aby země, které se chovají k Čechům takto hrubě, dostaly tak lukrativní zakázku, nehledě tedy k tomu, že nabídka Rosatomu je ze všech tří po technologické stránce výrazně nejhorší.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Německé akcie dnes jedou rallye

18:36 Štěpán Křeček: Německé akcie dnes jedou rallye

„Zatímco český index PX po započtení dividend ztrácí od začátku roku 16,5 procenta, německý index DA…