Jan Ziegler: Zeman by měl výlet do Rady Evropy platit ze svého

13.10.2017 21:16

Jelikož tam řekl soukromý názor na sankce proti Kremlu a ruskou okupaci Krymu. Prima, ale v tom případě tam tedy nevystupoval jako prezident, a proto není důvod tuto jeho ostudu hradit ze státního rozpočtu.

Jan Ziegler: Zeman by měl výlet do Rady Evropy platit ze svého
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Ruskou anexi Krymu označil český prezident za „fait accompli tedy za hotovou věc. No, nevím, na konci roku 1940 jistě drtivá většina Čechů věřila tomu, že zábor Sudet je fait accompli, protože Sovětský svaz byl de facto německým spojencem, Francie poražena a Velká Británie zůstala ve válce proti nacistům sama. Situace rozhodně nevypadala na to, že se do pěti let se radikálně změní a pohraničí bude opět naše. Německo se rozhodně Sudet vzdát nechtělo, tak jako se rozhodně odmítá Rusko vzdát Krymu, ovšem člověk míní, ale Pán Bůh mění.

Jsem rád, že premiér Bohuslav Sobotka uvedl Zemanovo vystoupení na pravou míru s tím, že za zahraniční politiku zodpovídá vláda, a na českém postoji, který neuznává okupaci tohoto poloostrova v Černém moři, se nic nemění. Jsem rád i za stanovisko Senátu, který rovněž prezidentova slova odsoudil. Názory senátora Veleby, že pokud bude horní parlamentní komora kritizovat Zemana, stane se zbytečnou, jsou směšné.

Za přečtení stojí názor Miloše Zemana zveřejněný v Právu 31. srpna 2002, ve kterém mimo jiné tvrdí, že prezident by neměl vytvářet alternativu domácí a zahraniční politiky a zakládat nebo podporovat tzv. hradní strany atd. Tvrdí zkrátka něco, co nyní sám masově porušuje. Hovoří třeba o podpoře lidí s nadprůměrnými schopnostmi, avšak nyní útočí na podnikatele a prosazuje zvyšování minimální mzdy. Je to již Alzheimer?

V Parlamentním shromáždění Rady Evropy prý pronesl soukromý názor, za který se nehodlá omlouvat. V tom případě tam tedy vstupoval jako privátní osoba a měl by si tuto cestu platit ze svého. Peněz má dost. A ještě něco. Zeman má problémy s udržením moči, a jelikož je to můj soukromý názor, tak se za něj v žádném případě omlouvat nebudu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Šimáček: Přerušení nově vznikající tradice mě mrzí

22:15 Jiří Šimáček: Přerušení nově vznikající tradice mě mrzí

Vyjádření starosty obce k medializaci nepozvání skupiny Ortel na ŘP 2020