Potvrdily se tak dřívější spekulace a nijak netajená přání samotného Sobotky. Přemysl Sobotka přes svou (nebo spíše právě pro ni) názorovou opatrnost a bezvýraznost je ale symbolem posledních dvaceti let v Liberci stejně jako ustálené sousloví Kittner - Syner.
Přemysl Sobotka svůj sen stát se českým prezidentem poodkrývá tuzemské mediální scéně již řadu let. Je to ovšem jedna z mála věcí, na které má pevný a jasný názor. Autor těchto řádků je přesvědčen, že jistě není sám, který ač bedlivě sleduje naslouchá každému Sobotkovu vyjádření a vystoupení, z drtivé většiny neslyší nic. Kromě tedy floskulí a frází.
Jakkoliv jsou Sobotkovy názory na podstatné momenty české i liberecké politiky záhadou obalenou ve změti nic neříkajících frází a mlžení, o to více zarazí jeho až zuřivý a patetický antikomunismus. U politika, který je absolventem (podle vlastních slov kvůli své kariéře) Večerní univerzity marxismu-leninismu (VÚML), se nelze vyhnout dojmu, že jde o náhradní, ovšem o to více hlasité a agresivní téma, které má za úkol odvést pozornost od témat podstatnějších i vlastní bezradnosti nad nimi.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


