Jindřich Žaludek: Vyvěšujte skutečnou moravskou vlajku

11.07.2014 18:00

Zaráží mne hloupost Moravské národní obce, která umíněně lpí na barvách, které jsou pro odbornou veřejnost a stále větší část laické veřejnosti nepřijatelné. Místo toho, aby nabízeli korektní a nezpochybnitelnou historickou vlajku Moravy a úspěšně rozvíjeli aktivity směřující k úctě k naší historii, dělají zbytečnou práci, ba co víc, ostudu Moravě.

Jindřich Žaludek: Vyvěšujte skutečnou moravskou vlajku
Foto: Za Moravu, o.s.
Popisek: Moravská vlajka

Pravda stejně jednou vyjde na povrch a diletanti z MNO nakonec dosáhnou toho, že zbabranou akcí otráví lidi na Moravě natolik, že ztratí chuť si jakoukoli historii připomínat.

Zaráží mne také hloupost těch, co pořád omílají nesmysly o nějaké sabotáži promoravských snah. Vyvěšujte skutečnou moravskou vlajku, což je promoravská snaha a nevyvěšujte stranickou vlajku PSM a klubovou vlajku MNO, což jsou partikulární a stranické zájmy. Nebo čekáte, až se před veřejností shodíte úplně a nikdo už od vás nevezme ani tu skutečnou moravskou vlajku? Vy nejste schopni sjednotit se kolem logických a nezpochybnitelných symbolů, vy musíte trvat na nesmyslech až do té doby, než se podaří prosadit vážné jednání o obnovení zemského zřízení a pak se teprve vrátit k logice? A to proč?

To chcete donekonečna vyvolávat diskuse? Nebo to děláte schválně, abyste znemožili moravské hnutí úplně? Zatím se vám to daří dokonale. Nepřítel Moravy by to nezvládl lépe. Proto děkuji Pavlu Josífkovi, že jako jeden z mála neztratil zdravý selský rozum a úplně nezblbnul, jako někteří, kteří ztrácejí kontakt s realitou, a alespoň částečně napravuje pošramocenou reputaci promoravských aktivit. Kdy konečně pochopíte, že odbornou veřejnost budeme potřebovat? Kdy ty odborníky konečně přestanete napadat jen proto, že mají jiný, než váš scestný názor?

Rozumné Moravě zdar
Jindřich Žaludek

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Soud soukromé msty pokračuje

9:49 Zdeněk Jemelík: Soud soukromé msty pokračuje

Od roku 2015 sleduji trestní řízení soudní u liberecké pobočky Krajského soudu v Ústí n. L. proti lé…