Že vicepremiér inklinuje k západním tendencím zahraniční politiky USA není třeba zdůrazňovat, potvrzuje ji sám kdykoliv, není-li česká politika tímto směrem nakloněna či odklání-li se od těchto trendů.
Politika, kterou vede ČSSD jako vítězná, nejsilnější a politické směřování určující strana (koordinovaná v rámci koalice) však není zdaleka tak výrazně koncipována na politiku „silného bratra“ USA, potažmo na NATO jako ji má pan Bělobrádek a jeho KDU-ČSL. Z tohoto pohledu lze chápat zásadní Bělobrádkův nesouhlas s prohlášením premiéra Sobotky, že Česko nevidí či nemá důvod volat po větší přítomnosti vojsk NATO v Evropě (a v Česku už vůbec), nicméně pan předseda KDU se přesto velmi pohoršuje nad slovy premiéra a jeho vyjádření bere pouze jako soukromé, neboť prý tento názor nebyl konzultován koaličními partnery. Má zřejmě za to, že pan Sobotka coby premiér zřejmě nemá právo vyjádřit svůj politický názor bez toho, aby jej nekonzultoval se svým kolegou vice-premiérem, předsedou KDU-ČSL, která, především díky osobě samotného předsedy, zaujímá v zahraniční problematice zcela odlišné stanovisko (viz jejich stanoviska k Ukrajině)..
U příležitosti 25. výročí pádu komunismu v Polsku se těchto oslav mj. účastní i prezident USA Barak Obama který , jak jinak, v souvislostmi s událostmi na Ukrajině a stanoviska Ruska k těmto událostem, využil této příležitosti aby dal najevo, jak je potřebné a nutné chránit zájmy evropských států a jejich občanů v rámci EU proti nebezpečí, které údajně plyne z jednání Ruska. Proto ten jeho požadavek a volání po zvýšené přítomnosti vojsk NATO v Evropě. Pokrytecky však již nezmínil zájmy, které tím on, potažmo USA sledují.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Baťa , KDU-ČSL , USA , Bělobrádek
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.