Jiří Baťa: Hrubá neomalenost vůči neočkovaným

27.10.2021 22:02 | Komentář

Podle ministra zdravotnictví Vojtěcha se epidemie (takže ne pandemie, ale epidemie) Covidu-19 stala epidemií neočkovaných. Ti podle dat o šíření nákazy jen za říjen tvoří 74 % pozitivně testovaných a 63% hospitalizovaných. Ještě by měl pro úplnost dodat, že díky neočkovaným praskají nemocnice ve švech a všechny chirurgické či podobné plánované zákroky jsou odloženy na neurčito!

Jiří Baťa: Hrubá neomalenost vůči neočkovaným
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Je podzim, který se podle novodobého kalendáře opakuje již po 2021 kráté, slovy po dvatisícejednadvacet kráté. Řeklo by se, nic nového, nebo také „no a?“ Jenže s tím počtem podzimů se váže také stejné číslo pro období chřipek, nachlazení, rým, kašlů, zvýšených teplot, opakovaných respiračních nemocí atd. Do výskytu Covidu-19 se nikdy nikdo nepozastavoval nad tím, že lidé pokašlávali, posmrkávali, že zůstávali doma s teplotama, pili litry bylinkového čaje s medem (rumem), prostě, že to bylo vždy období typické pro zmíněné nemoci. Kromě jiného se často ve velkém počtu onemocnění vyskytovala také chřipka, která „kosila“ (umrtí) hlavně staré lidi. A bývalo jich jak na podzim, tak i na jaře kolem tisícovky. Co bylo však podstatné, že se nikdy nedělali taková drastická, celoplošná opatření navzdory tomu, že kašlal, smrkal nebo marodoval každý druhý, třetí člověk v republice. Vše probíhalo jako neodmyslitelná součást lidského života, která se opakovala tu v menší, tu ve větší míře či rozsahu po dvatisícedvacetjedna roků. Dnes je zřejmě každý takový běžný výskyt ať už rýmy, kašle, zvýšené teploty aj., pokládán za pozitivní příznaky Covidu-19 a následně je zahrnut do statistiky nakažených Covidem-19!

Co je však neobjasněné, jak jsou léčeni ti, u kterých byla testem zjištěna nákaza Covidem-19. Jsou snad všichni hospitalizováni nebo jsou odkázáni na domácí léčení? A pokud jsou tzv. „pozitivně nakažení“ a jsou v domácím léčení, čím nebo jak jsou léčeni, když jediný lék proti viru Covidu-19, jak je známo, jsou vakcíny? Nebylo by od věci, kdyby i o těchto věcech pan ministr zdravotnictví informoval občany, jinak jeho stanoviska, rozhodování, resp. statistiky postrádají věrohodnost a smyslplnost.

Existence nemoci Covidu-19 je skutečností, kterou nelze neakceptovat. Zdá se však, že kromě tohoto faktu se vše ostatní, co se děje kolem nákazy a onemocnění Covidem-19 u neočkovaných lidí, resp. lidí, odmítajících se očkovat, jde o nezákonné „znásilňování“ lidských práv a svobod, které má občan zajištěny Listinou základních lidských práv a svobod a Ústavou ČR.

Tvrdit, že neočkovaná část obyvatelstva je příčinou nákazy virem Covidu-19 je nejen neomalenost, ale neopodstatněná pomluva a lež. Dle statistiky je cca 65 % občanů dvakrát očkováno, ještě větší počet občanů očkováno jedenkrát. Chce snad pan ministr tvrdit, že současné šíření nákazy Covidu-19 je hlavně způsobováno nepodstatnou částí neočkovaných občanů? Že těch 63 procent hospitalizovaných v nemocnici jsou neočkovaní lidé? Nechce tím pan ministr zatajit, že účinnost vakcín není zdaleka tak účinná, jak se predikovalo, resp. tvrdilo a přenést neefektivnost a šíření nákazy na neočkované?

Ne jednou bylo renomovanými odborníky (prof. Beran aj.) konstatováno, že očkování vakcinami neuchrání člověka od nákazy Covide-19, jen zmenší průběh onemocnění a sníží možnosti úmrtí. Přesto je veřejnosti předkládána verze, že vakcíny chrání před nákazou Covidem-19. Je také nevyvratitelnou skutečností, že nositelem a šiřitelem nákazy Covidu-19 mohou být jak lidé neočkovaní, tak lidé očkovaní, jenom o tom neví, neboť sami žádné příznaky onemocnění nemají. Lze se tedy logicky domnívat, že statistiky, jak jsou nám panem ministrem předkládány, jsou irelevantní či zavádějící a nepochybně i účelové a nátlak na očkování těch, kteří to z vlastního rozhodnutí odmítají, je nezákonný, tudíž i protiprávní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Platforma pro sociální bydlení: Potřebujeme investice do sociálního bydlení i nový zákon

10:02 Platforma pro sociální bydlení: Potřebujeme investice do sociálního bydlení i nový zákon

Neřešení bytové nouze stojí až 11 miliard korun ročně