Je podzim, který se podle novodobého kalendáře opakuje již po 2021 kráté, slovy po dvatisícejednadvacet kráté. Řeklo by se, nic nového, nebo také „no a?“ Jenže s tím počtem podzimů se váže také stejné číslo pro období chřipek, nachlazení, rým, kašlů, zvýšených teplot, opakovaných respiračních nemocí atd. Do výskytu Covidu-19 se nikdy nikdo nepozastavoval nad tím, že lidé pokašlávali, posmrkávali, že zůstávali doma s teplotama, pili litry bylinkového čaje s medem (rumem), prostě, že to bylo vždy období typické pro zmíněné nemoci. Kromě jiného se často ve velkém počtu onemocnění vyskytovala také chřipka, která „kosila“ (umrtí) hlavně staré lidi. A bývalo jich jak na podzim, tak i na jaře kolem tisícovky. Co bylo však podstatné, že se nikdy nedělali taková drastická, celoplošná opatření navzdory tomu, že kašlal, smrkal nebo marodoval každý druhý, třetí člověk v republice. Vše probíhalo jako neodmyslitelná součást lidského života, která se opakovala tu v menší, tu ve větší míře či rozsahu po dvatisícedvacetjedna roků. Dnes je zřejmě každý takový běžný výskyt ať už rýmy, kašle, zvýšené teploty aj., pokládán za pozitivní příznaky Covidu-19 a následně je zahrnut do statistiky nakažených Covidem-19!
Co je však neobjasněné, jak jsou léčeni ti, u kterých byla testem zjištěna nákaza Covidem-19. Jsou snad všichni hospitalizováni nebo jsou odkázáni na domácí léčení? A pokud jsou tzv. „pozitivně nakažení“ a jsou v domácím léčení, čím nebo jak jsou léčeni, když jediný lék proti viru Covidu-19, jak je známo, jsou vakcíny? Nebylo by od věci, kdyby i o těchto věcech pan ministr zdravotnictví informoval občany, jinak jeho stanoviska, rozhodování, resp. statistiky postrádají věrohodnost a smyslplnost.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV