Jiří Baťa: Nechceme studenou válku, tak si ji přihřejeme, říká Stoltenberg

09.09.2020 15:10 | Zprávy
autor: PV

Šéf NATO Stoltenberg po mimořádném jednání s velvyslanci členských zemí Aliance uvedl, že otrava Navalného novičokem je neakceptovatelným porušením mezinárodního práva a musí být nezávisle vyšetřena.

Jiří Baťa: Nechceme studenou válku, tak si ji přihřejeme, říká Stoltenberg
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Kromě toho také poznamenal, že situace vyžaduje reakci NATO, a proto je nutné větší posílení kolektivní obrany od konce studené války (to vše kvůli jednomu zcela bezvýznamnému člověku). Po letech snižování nákladů na obranu nyní země aliance výdaje zvyšují a naše (tj. vojenské) vybavení je modernizováno. Reagujeme defenzivně a přiměřeně, říká Stoltenberg (asi stejně přiměřeně, jako kuchař ve filmu Byl jednou jeden král), a falešně dodává, že  „Nechceme novou studenou válku“. Proto je třeba tento názor, resp. postoj šéfa NATO chápat jen jako další záminku k posílení samotného vlivu NATO v Evropě, pokud možno co nejblíže k hranicím Ruska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…