Jiří Baťa: Pane Schwarzenbergu, jděte se vycpat s Vašimi lidskými právy

07.03.2014 11:28 | Zprávy

Podle pana dnes poslance Kalouska, byl to „prý“ exprezident Václav Havel a Karel Schwarzenberg, kteří prosadili mimořádnou mezinárodní autoritu Česka právě tím, že byla lídrem při obhajobě lidských práv. Ó ty prostoto, ještě štěstí, že Kalousek neprohlásil, že Česko nemá žádné problémy s lidskými právy a že tedy můžeme být příkladem jiným zemím či státům. Opak je totiž pravdou.

Jiří Baťa: Pane Schwarzenbergu, jděte se vycpat s Vašimi lidskými právy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

Česko, stejně jako jiný stát, třeba Čína, KLDR, ale i USA a pod., mohou kázat o lidských právech, mohou je obhajovat, kritizovat. Bohužel jsou to oni, kteří tyto práva porušují či nedodržují, a navenek jednají podle známého: „Kážou vodu, pijí víno!“. Abych byl konkrétní, zůstaňme doma, tedy v České republice. K. Schwarzenberg napadá (co jiného lze od něj také čekat) prezidenta Zemana za názor, že není dobré spojovat politiku a lidská práva s byznysem. Zřejmě mu nedocházejí souvislosti, že politika je jedna věc, byznys druhá a lidská práva jsou víceméně interní záležitostí toho kterého státu. Řada našich politiků včetně pana Schwarzenberga  se předbíhají v řiťolezectví do amerických análních subjektů přesto, že USA o dodržování lidských práv umí jenom tlachat, ale sami lidská práva věrolomně porušují o sto šest. Za normálních okolností by lidská práva měly usměrňovat politiku i byznys. Zatím je to tak, že politika ruku v ruce s byznysem v ČR si s lidskými právy vytírají svoji zádel. To ovšem není krátkozrakost Schwarzenberga nebo jiných „osvícených“ zahraničních  hlav, to je záměr, jak se zalíbit lidem, kteří jim mohou něco nabídnout, nebo alespoň pochválit za projevenou snahu. Proto také ta intenzivní péče o lidská práva v zahraničí, už málo nebo vůbec ne o ta domácí.

Pokud ovšem politik typu pana Schwarzenberga míní, že pro porušování lidských práv by měl být takový stát nekompromisně „potrestán“ na bázi byznysu například embargem, zmrazením dodávek, rušením či odkladem smluv apod., zcela určitě to k nápravě lidských práv takto potrestané zemi (státu) neprospěje. Spíše by se to mohlo považovat za vměšování do vnitřních záležitostí toho kterého státu a narušování vzájemných vztahů. Což není ze strany policajtů demokracie (USA) na překážku, protože „oni“ mohou, na rozdíl od jiných, vše! I když nejsou o nic lepší

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Maršálková: Politici z ODS prosazují jihočeský „Manhattan“ v blízkosti přírodní rezervace!

8:45 Alena Maršálková: Politici z ODS prosazují jihočeský „Manhattan“ v blízkosti přírodní rezervace!

Městečko pro dva tisíce lidí uprostřed polí nemá návaznost na žádnou zástavbu!