V podstatě, vládní politici mohou být rádi, že tu neplatí americké zákony, protože jinak by vlastníci zbraní, kterých by byly miliony, je použili proti nenáviděným a arogantním politikům. Útok na prezidenta Klause je jasným potvrzením zoufalství a beznaděje, která obepíná více než polovinu české populace.
Šestadvacetiletý Liberečan, který v pátek zaútočil v Chrastavě plastovou pistolí na prezidenta Václava Klause, strávil noc v cele předběžného zadržení. Policie ho zatím neobvinila. Další postup určí vyšetřovatel a státní zástupce.
Útočník Pavel Ondrouš byl i dle sousedů v zoufalé existenční situaci a pomoc ze strany politiků nikde. Někteří hlupáci útočí na prezidentskou ochranku a viní ji z toho, že zanedbala povinnosti. Tito imbecilové by se měli nejprve zamyslet nad příčinami útoku a ne nad důsledky. Pokud by politici s občany hráli férovou hru, věřím, že by se tento dětinský útok na pana prezidenta neodehrál. Vládní politici mají máslo na hlavě a je ironií osudu, že to odnesl právě prezident Klaus, který stál kdysi právě u kuponové a velké privatizace jako ministr financí. Mnoho občanů mu dává za vinu, že privatizace byla jen zastíracím manévrem pro zbohatnutí nové posametové elity, a to na úkor zbytku národa. Ačkoliv bytostně nesouhlasím s fyzickým útokem na kohokoliv, nezbývá mi nic jiného, než konstatovat, že vládní politici si sami pod sebou řežou větev. Jak bylo již naznačeno, kdyby v květnu padla Nečasova vláda, útok proti prezidentovi republiky by se stoprocentně neudál. Ona totiž demokratická pojistka v podobě předčasných parlamentních voleb by vypustila z tzv. "Pappinova hrnce" politický přetlak a nové volby do sněmovny by částečně řešily komplikovanou politickou situaci v ČR. Protože se Petr Nečas chová diktátorsky a moc si udržel pomoci podvodu na voliče, a to i zásluhou mocichtivé Karolíny Peake, vnitropolitická situace se už v ČR posunula do roviny času před revolucí v listopadu 1989. Tak jak zpívá zpěvák Tomáš Klus, že někomu stačí jen demokracie, už to není pravda. Mnozí občané, sdružující se do různých občanských iniciativ, chtějí demokracii s přívlastkem - přímou demokracii - demokracii s lidskou tváří!
V novém politickém systému, o který by nám mělo všem jít je zakomponováno mnoho protikorupčních elementů - např. odvolatelnost zvolených zástupců, v případě korupce a jiného amorálního jednání. Nový volební zákon a změna v ústavě by měly promítnout do politického života země i to, že tak jako po sametové revoluci byla zrušena neomezená moc KSČ, tak dnes musí být zrušena neomezená moc zkorumpovaných parlamentních vládních stran!
Cílem má být vybudování vyspělé české demokratické společnosti, kdy bude eliminována korupce, zneužívání pravomocí veřejného činitele, tunelování státu a peněženek daňových poplatníků.
Změna politického systému má být zakotvena v Ústavě ČR a stvrzena v příslušných zákonech (např. Volební zákon), jakož i v prováděcích předpisech k těmto zákonům.
Mimo jiné je třeba těchto změn:
V ústavním článku číslo 2 Hlava první - změnou současné citace: "Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo." na novelizovanou citaci:
"Ústavní zákon stanoví, kdy lid vykonává a za jakých konkrétních podmínek vykonává státní moc přímo, a to dle forem přímé demokracie:
a) Lidová iniciativa - umožňuje lidu navrhnout či odmítnout ústavní či právní úpravu.
b) Referendum: aa) Fakultativní referendum (nepovinné, konzultativní): v tomto případě přichází návrh na referendum z parlamentu, je-li požadováno voliči a splňuje-li počet jejich hlasů příslušné kvorum pro tento druh referenda,
bb) Mandatorní referendum (povinné, obligatorní): pro případy, předepsané zákonem nebo ústavou (zpravidla pro změny ústavy).
c) Plebiscit: toto lidové hlasování navrhuje vláda nebo parlament ad hoc.
d) Lidové veto - dovoluje lidu vyjádřit se pro přijetí či odmítnutí zákona.
e) Odvolání poslance jeho voliči."
V ústavním článku číslo 5 Hlava první - změnou současné citace: "Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů." na novelizovanou citaci:
"Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran, sdružení, hnutí, občanských iniciativ a osobností, respektujících základní principy přímé a polopřímé demokracie a odmítajících násilí a korupci jako prostředek k prosazování svých zájmů."
„Principy přímé demokracie v ústavní praxi ČR'“
1.Princip subsidiarity
Výkonná moc a tvorba právních norem musí být maximálně decentralizována a vykonávána vždy na tom nejnižším možném institucionálním stupni státní moci a správy z hlediska jeho působnosti.
2.Referendum
Referendum musí být kodifikováno v ústavě pro rozhodování o každé otázce, ke které je budou občané požadovat, je-li splněno stanovené kvorum hlasů voličů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Bezák - profil