Jiří Košťák: Hvězdná pěchota a zhrzení papaláši

14.10.2018 15:10

Český národ je plný géniů. Snad každý druhý občan je vynikajícím fotbalovým trenérem a ví, jak se to má správně dělat. Tedy vést a řídit reprezentační mančaft. A vůbec nevadí, že jde třeba o strejdy, kteří fotbal nikdy nehráli.

Jiří Košťák: Hvězdná pěchota a zhrzení papaláši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM
reklama

Platí, že po bitvě je najednou každý generál. Kdož je bez viny, ať hodí kamenem... Moudrost věků.

Týká se to i politiky, a po neúspěšných volbách zejména. A tak v KSČM zavětřila svou příležitost určitá skupinka “nejchytřejších ze všech. „Jde však převážně o bývalé, neúspěšné a hlavně zhrzené a zapomenuté papaláše. Volají po krvi, stínání hlav a změně, ale podle svého gusta.  Je legrační, že jde o takzvanou „hvězdnou pěchotu.“ Tak se v písničkové soutěži označují ti nejhorší z neúspěšných, ti, kteří na co sáhnou, tak zkazí. A aby to byla ještě větší sranda, tak do jejich čela se rekrutuje profláknutý celoživotní papaláš, který si o sobě nemyslí nic špatného, ale jeho práce a život jsou korunovány jen neúspěchy až katastrofami, včetně totálně zvoraných krajských, ale i parlamentních voleb. Inu katastrofy maker.

Sám sebe pak stylizuje do role jediného spravedlivého a mesiáše, jenže žádná řešení nemá, jen sám sebe. Je to plivání do nebes.  Je o něm až notoricky známo, že je až chorobně posedlý touhou po moci, a už devět let usiluje o nejvyšší trůn strany.

Nevěřme falešným prorokům a samozvaným spasitelům!

Je na místě připomenout moudrost Nového zákona, evangelium sv. Matouše 7,15. Praví se v něm: Cute sub agnina latet mens saepe lupina... Pod berančí kůži se často skrývá úmysl vlčí...

Samozřejmě situaci, a neúspěch je třeba důrazně vyhodnotit a přijmout řešení. Ale je podezřelé, když iniciativu přináší „hvězdná pěchota“, tudíž smečka zhrzených a neúspěšných papalášů.

Když Vojtěch Filip na minulém zasedán ÚV KSČM řekl, že „Vstanou noví bojovníci“, určitě neměl na mysli struktury nekvalitních zhrzených aparatčíků, či jiných zapomenutých kádrů ať už z Meznárodního svazu studentstva , nebo i jiných organizací.

Doufejme, že zasedání ÚV KSČM volební výsledek vyhodnotí konstruktivně a kriticky, ale nebude brát zřetel na křik krvelačných vlků. Ale zároveň nezapomene na další moudrost starých latiníků, která se stala klasickým právním obratem “Reformatio in Peius...„ Každá změna je jen k horšímu...

Jiří Košťák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice proti zvýšení výroby a skladování asfaltu v Kolíně

19:19 Petice proti zvýšení výroby a skladování asfaltu v Kolíně

My, níže podepsaní občané, vyjadřujeme ostrý nesouhlas se záměrem společnosti EUROVIA na modernizaci…