Jiří Košťák: Timur a jeho parta, nebo Sorosova mladá garda?

1. 5. 2019 22:25

Aprílová bouře. Hodně vášnivé diskuse až rozčílení vzbudila účast mladého kandidáta do Evropského parlamentu za KSČM Artoma Korjagina na protestní akci pořádané také ultrapravicovými liberály z řad pražských Pirátů a Zelených.

Jiří Košťák: Timur a jeho parta, nebo Sorosova mladá garda?
Foto: Archiv Jiřího Košťáka
Popisek: Jiří Košťák
reklama

Protest byl údajně proti nacionalismu a shromáždění, které na Václavském náměstí mělo SPD. Je šuma fuk o čem manifestace Okamurovců byla, ale už podpora Korjagina a pěti mladých komunistů akci ultrapicových liberálů  budí nejen rozpaky, ale je přímo skandální. Mladí komunisté se v jednom šiku, řečeno nadneseně, objímají s Karlem Schwarzenbergem, Michalem Kocábem, Miroslavem Kalouskem a dalšími havloidními sluníčkaři. Korjagin totiž na facebooku se de facto přihlásil k vítání migrantů, i když zakukleně. Když budu parafrázovat, píše asi toto: “migraci je třeba řešit internacionalizací, pomocí všem pracujícím bez rozdílu.“ Zní to legračně a už ten styl a jazyk jak z padesátých let minulého století, neodpovídá, že to vyslovil současný mladý člověk.

V úterý mne pak pobavil v Halo novinách komentář Romana Janoucha. Že Janouch je už léta nadšeným havloidním sluníčkářem a vítačem všech migrantů, se všeobecně ví. Nikdy nebyl komunistou a do Halo novin přišel jako člen tehdy Vyvadilovy ČSS. V článku nešetří chválou protestu organizovaného  Piráty, a odsuzuje shromáždění SPD. Nechci hodnotit akce, o to nejde, ale Janouch se projevil jako manipulátor, který operuje s fakty,  která se mu hodí. Zejména když tvrdí, že konání Korjagina a jeho party podpořila Kateřina Konečná. S Katkou jsem o zkratu Korjagina  hned diskutoval na facebooku a měli dlouhé osobní povídání na messengeru. Nebudu porozrazovat obsah, ale musím říct, že je v příkrém rozporu s tím co píše Janouch, který doslova lže. Mám to na messengeru písemně. Naší eurposlankyní, tak jako mě, rozlobilo zveřejněné Prohlášení Marxistické alternativy „Na podporu soudruha Korjagina“. Jeho text končí zvoláním „Uprchlící vítejte!“ Poškozuje to KSČM.  Komunistická strana Čech a Moravy má své řešení migrace, pomáhat lidem v jejich zemích. Ale rozhodně se „hezky po merkelovsku v duchu hesla willkomen“ nikoho vítat nechystá.

Artom Korjagin a jeho kamarádi, si to možná neuvědomují, ale KSČM vskutku poškodili. Třeba záměrně a cíleně, nebo z naivity a nevzdělanosti. Těžko říct, ale obojí je možné. Korjagin je možná slušný, ale naivní a nevyzralý mladík. Ještě nedorostl pro jakoukoliv náročnou funkci. Korjagin očividně poškodil KSČM a měl by za to nést odpovědnost.

V mediálním i politickém prostoru se všeobecně ví, že já osobně se s Josefem Skálou v řadě názorů důrazně rozscházíme. Bylo  to názorně znát  i na stránkách Halo novin a Parlamentních listů.  Přesto bez ohledu na to, si myslím, že Josef Skála by v Bruselu odvedl daleko víc kvalifikované práce. Naivní mládí bez znalostí a vzdělání nemůže být jedinou kvalifikací. Hezky to vyjádřil Jan Werich: “Mládí nemůže být  předností, protože každý starý blbec byl i mladým blbcem.“

Znovu připomínám, že Korjagi si svou nerozvážností očividně KSČM vůbec nepomohl. A z toho se nadšeně raduje ultrapravice a sluníčkáři. Kladu si otázku, je Korjagin a jeho kamarádi Timur a jeho parta, nebo co se týká vítání migrace, Sorosova mladá garda?  Spíše to vypadá na druhou možnost...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Růžena Chrasteková: Politika jako super džob pro chlapce i zralé ženy

21:39 Růžena Chrasteková: Politika jako super džob pro chlapce i zralé ženy

Jak je hlavně v poslední době u nás vidět, být profesionálním politikem/političkou láká čím dál tím…