Jiří Paroubek: Dokdy bude prezident chodit do TV Barrandov?

01.02.2019 9:45 | Zprávy
autor: PV

Nechci se v tuto chvíli již příliš zabývat vážnou ekonomickou situací Soukupovy mediální skupiny. Podle informací, které zveřejnila ČT v programu 168 hodin, je ve vážném stavu. Společnost „Barrandov – Televizní studio, a. s.“, která je vlastníkem licence a zajišťuje provoz TV Barrandov, je ekonomicky v prekérní situaci.

Jiří Paroubek: Dokdy bude prezident chodit do TV Barrandov?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Podle již zmíněné ČT má tato firma závazky (česky dluhy) ve výši 1,1 mld. Kč. Protože tato firma nepůsobí ve vlastním majetku, ale má své studio v pronajatém objektu, není majetek této firmy jistě nominálně větší než několik set milionů korun. Pokud bych vzal v úvahu ještě amortizaci televizních kamer, vybavení studií apod. dostal bych se v souhrnu na mnohem menší částku. Jinak řečeno, závazky společnosti fakticky převyšují její majetek. Takže zmíněná společnost „Barrandov – Televizní studio a. s.“ tedy ekonomickým zdravím zrovna nekypí. Průměrně bystrý vysokoškolák z kurzu, kam posílal J. Soukup redaktorku ČT N. Fridrichovou, by nám řekl, že je to školský případ toho, že společnost se může dostat v krátké době do úpadku.

Soukup však vyhlásil start své nové kariéry – kariéry politika. Protože lze očekávat, že bude kandidovat, například pod Okamurovým praporem SPD za jeho stranu, v TV Barrandov se vytváří nová situace. Přece není možné, aby prezident České republiky dále navštěvoval TV Barrandov, kde by dále probíhala – až třeba do evropských voleb – interview, rozuměj volební kampaň Soukupa s prezidentem Zemanem. Pokud Soukup bude kandidovat do Evropského parlamentu (EP), a to se dozvíme zhruba do poloviny února, měl by prezident okamžitě po oznámení této zprávy své vystupy za přítomnosti konferenciéra- kandidáta Soukupa, ukončit. Upřímně, myslím si, že rozhovory s prezidentem jsou v tuto chvíli jediným přiměřeně úspěšným pořadem TV Barrandov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Demostrace

Pane Hrabo, a co říkáte na to, že si ministr kultury nyní zve na kobereček umělce, co vystoupili na demonstraci? Nemyslíte, že to jsou komunistické praktiky, s kterými má sám ministr osobní zkušenost, když komunistům donášel?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: ČNB sazby nezměnila ani tentokrát

15:26 Petr Dufek: ČNB sazby nezměnila ani tentokrát

I na svém prvním letošním zasedání ponechala bankovní rada úrokové sazby beze změny.