Jiří Paroubek: Kdo řídí Právo?

30.11.2018 9:36

V dnešním Právu se na jeho titulní stránce objevil článek „Zimola a Rykala ze sociální demokracie trafiky nedostanou“. V článku se zdůvodňuje, proč je dobré, aby třikrát zvolený jihočeský hejtman Jiří Zimola, donedávna první místopředseda ČSSD a jak se zdá presumptivní kandidát na předsedu ČSSD, nebyl členem dozorčí rady n.p. Budvar.

Jiří Paroubek: Kdo řídí Právo?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

O tomto rozhodnutí jakéhosi vládního výboru, což je pouhopouhý poradní orgán vlády, takže konečné slovo v celé věci bude mít jen a jen vláda, se v článku Práva autorek Adamičkové a Königové, referuje jako o hotové věci. Naopak v článku se s uspokojením bere na vědomí, že komunista Braný do dozorčí rady Budvaru prošel… A jako naprostá samozřejmost, se v Právu komentuje, že v dozorčí radě České pošty má být podle vládního výboru, který vyřadil Zimolu, hejtman Pardubického kraje, Netolický. Jaksi mi uniká, jaký je rozdíl mezi kvalifikací Netolického a Zimoly. Vládní výbor – výběrová komise rozhodl poněkud podivně. Ale to by mně snad nevadilo, toto chybné rozhodnutí může ostatně korigovat vláda.

Spíše mě překvapuje, s jakým nadšením Právo o neúspěchu personálního návrhu ministra zemědělství referuje. Zimola a Rykala patří v ČSSD k uskupení „Zachraňme sociální demokracii“. Vypadá to, jako by Právo přímo stranilo opačné straně barikády v ČSSD. Podle nezaručených informací si stále velký vliv na Právo, Seznam.cz i Novinky.cz udržuje jeden ze zakladatelů firmy Bison & Rose Růžička (dnes prý již v této firmě Růžička nepracuje). Naopak lidé, kteří patřili dříve do Sobotkova a Chovancova tábora a ani dnes se za svou příslušnost k němu nestydí, jako např. Netolický, Bernard či Poche, mají v Právu zajištěnu vždy velmi pozitivní publicitu. Jako by to aranžérům pádu sociální demokracie za Sobotkova a Chovancova vedení ještě nestačilo. Nalezli si nové sobotkovské lídry z téže krevní skupiny.

Obávám se jen, že především vinou těchto „lídrů“ se bude již v některém z předvánočních průzkumů veřejného mínění dívat ČSSD na hranici 5% volebních preferencí zdola. Když nic jiného, tak se sobotkovci měli poučit ze svých děsivých neúspěchů v posledních osmi letech, alespoň, alespoň v jednom aspektu. A to byla Sobotkova záliba ve vytváření jednobarevného vedení ČSSD. Moudrý předseda ČSSD, který chce, aby strana byla silná a vítězná, bude vždy takovým tendencím politických šmoulů k jednobarevnosti bránit. Věřím, že tomu bude bránit i Jan Hamáček.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus a kol.: Nedopusťme rozvrácení našich veřejných financí

7:33 Václav Klaus a kol.: Nedopusťme rozvrácení našich veřejných financí

Nadpis této části našich úvah nad důsledky koronavirové pandemie (a zvolených řešení k jejímu poraže…