Jiří Paroubek: Soukup zřejmě dořádil

17.01.2020 17:55

V úvodu tohoto článku musím napsat, že zřejmě nejsem tak úplně objektivní ve vztahu k Soukupovi a k jeho televizi. Mám s ním soudní spor.

Jiří Paroubek: Soukup zřejmě dořádil
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Soukup totiž o mně, před mou kandidaturou do senátu v Ostravě, v říjnu 2018, uváděl v několika svých „publicistických“ pořadech takové lži, že jsem se to rozhodl řešit soudní cestou. Zřejmě se domníval, že mu lži v případech starých téměř dvacet let projdou, protože si nezajistím důkazy tvrdící opak. Dalo to sice práci, ale podařilo se mi bytelné důkazy pro soud zajistit.

Už před časem jsem pana prezidenta ve svých článcích vyzýval, aby ukončil spolupráci se Soukupem. Jak se v minulém roce ukázalo, a jak to zveřejnila ČT v pořadu Nory Fridrichové, Soukup měl už tehdy velké dluhy ve společnosti provozující TV Barrandov, převyšující miliardu korun. Bylo by zajímavé vědět, kolik těch dluhů má nyní. Čínský partner ve společnosti, která vlastní TV Barrandov, bude mít jistě radost, až jednou tyto dluhy bude muset řešit.

A tak jednou muselo nastat to, k čemu došlo nyní. Okolí prezidenta a sám prezident Zeman došli k názoru, že je spolupráce se Soukupem zatěžuje. Říkám pozdě, ale přece. A zaplať pánbůh za to. Obávám se, že jiný, takto sledovaný pořad, jako byl dialog Soukupa s prezidentem, TV Barrandov prostě nemá. Vše ostatní je programově Soukup anebo úplná veteš.

Chtěl bych z bývalého přátelství J. Soukupovi doporučit, aby prodal svou televizi, dokud ještě má nějakou cenu. Ať je to jak chce, nějakých 5 až 6 procent diváků tuto televizi sleduje. A značka má zatím určitou hodnotu.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Zákon a jeho dodržování

9:20 Karel Januška: Zákon a jeho dodržování

Upozorňuji na největší rozpory mezi zněním Ústavy a soudní praxí. Platit daň je v právním státě samo…