Jiří Vyvadil: Lahůdková Putinova pokerová hra

26.01.2022 12:52 | Komentář

Na ten nadpis jsem nepřišel sám od sebe. To americká agentura Bloomberg, jinak sledující kurzy a ekonomiku, tj. zabývající se neideologickým světem peněz a reálnými vztahy mezi státy, napsala, že to, co udělal Putin s rozložením statisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou, je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky, a nepožene je ani dopředu ani dozadu.

Jiří Vyvadil: Lahůdková Putinova pokerová hra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Je to tak. Všichni západní politici unisono vřeští, že se Rusko připravuje na útok na Ukrajinu. Toto téma dramaticky během tiskové konference vygradovala ministryně zahraničí Německa Annalena Baerbock, na Ukrajinu se připravuje také americký státní tajemník Blinken, a potom znovu Baerbocková vyrazí společně s francouzským kolegou, aby v reflektoru kamer vážně prohlíželi delimitační pásmo mezi Ukrajinou a povstaleckým územím Donbasu a Luhanska.

A i když všichni stále jako malé děti opakují agrese, nahromadění ruských vojsk, úmysl Ruska, a tedy Putina, je jasný: Vojska se nestáhnou, dokud to Rusko nebude pokládat za užitečné.

Hysterie bude stoupat, výhrůžky budou narůstat a ruská vojska se nepohnou ani o centimetr.

Tu přetahovanou nemůže Západ vyhrát.

Rusko je dnes z hlediska geopolitického, měřeno vojenskými úspěchy v posledním desetiletí, nejsilnějším protivníkem USA v rámci euroatlantické oblasti, a navíc je prakticky 50 procent Evropy na něm závislých z hlediska dodávek plynu, jehož cena roste pomalu geometrickou řadou.

A právě tady fakt, že svá vojska od ukrajinských hranic nestahuje a nestáhne, přes hysterický a setrvalý nesouhlas Západu, ukazuje na jeho sebejistotu.

Lahůdková pokerová hra, která nemá chybu.

Asi tak…

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez Putina bude líp? „Budete zklamaní.“ Studená sprcha pro fanoušky převratu

21:30 Bez Putina bude líp? „Budete zklamaní.“ Studená sprcha pro fanoušky převratu

Docent Chmelár varuje před izolací Ruska ze strany Evropy. Může totiž způsobit, že se dá dohromady s…