Jiří Vyvadil: Pane premiére Babiši, Polsko musíme podpořit

22.12.2017 13:47

Pane premiére Babiši, Polsko musíme podpořit. Jinak má EK právo žalovat nás kvůli nepřijetí pár uprchlíků.

Jiří Vyvadil: Pane premiére Babiši, Polsko musíme podpořit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Dobré je, že Evropská unie vznikla, aby zabránila válkám, které by vzešly z jejího území. To fakt není žert a neměli bychom to bagatelizovat. Všechny nejvýznamnější války světa, včetně těch obou světových vypukly zde a měly děsivý průběh.

To by neměl být nudný odstavec, ale nezbytné vstupní slovo k dalšímu a doufám, že významnějšímu uvažování…

Věřím, že většina z nás válku nechce, tedy alespoň v České republice. Jinde například v Polsku, Pobaltí, na Ukrajině o válce s Ruskem sní.

Přesto to nejkrásnější, co je, že žijeme v míru. A to přátelé, to v Evropě rozhodně není málo. Evropa vždy v několika posledních stoletích znamenala válku.

Vytvořila se Evropská unie a dnes jsme i její součástí.

Evropská unie jako nástroj by v Evropě válkám měla zabránit. A jako nástroj nahradila možnost válek realizovat prostřednictvím různých mechanismů sankcí. Ruku na srdce, jistě je to stokrát humánnější než napadení Polska hitlerovským Německem.

Nuže nyní EU dychtí po krvi Polska, že jeho soudní reforma neodpovídá tzv. evropským soudním standardům, a chce mu pozastavit hlasovací práva v orgánech EU.

Je nepochybné, že se naše soudy, zejména Ústavní, bouří. Nelze se tomu divit. Český Ústavní soud kdysi zcela neústavně zrušil nové volby, což nikdy předtím by si žádný soud EU nedovolil.

Princip proporcionality byl extrémně porušen. Ale nejen to. Politici se začínají chovat jako ovce a nechají si vnutit, že to, co řekne Ústavní soud je svaté. Při nedávném rozhodnutí o zákonu o EET, bez návrhu, zcela svévolně Ústavní soud zrušil 2. a 3. fázi zavedení EET. Jako advokát, na kterého to pozitivně dopadne, to přirozeně vítám. Jako právník konstatuji, že je to nestvůrnost.

Střílet.

Takže, pane premiére.

Polsko je svérázná země, je bigotně katolická a jejich 1 milión věřících katolíků s růženci a na hranicích Polska, včetně proti nám namířeným proti muslimům (kteří zde nejsou) – a Okamura či Konvička prominou – působil totálně bizarně. Polsko je nemocná země svou nenávistí vůči Rusku, kdy jsou připraveni okamžitě a do vlastního sebezničení na Rusko zaútočit. Polsko až fanaticky bojuje za fašistickou Ukrajinu, kde banderovci vyvraždovali na Volyňsku tisíce Poláků, včetně nebohých dětí.

Ovšem, pokud Evropská komise podává proti nám žalobu pro nepřijetí pár uprchlíků, musíme za Polskem stát.

Rodí se nová Evropská unie. Západ je v křeči. Je sice bohatší, je blahosklonnější, ale čeká jej temno. Cosi stále povídá, je přesvědčen o tom, jak je skvělý a jistě statisíce a milióny migrantů tam chtějí směřovat.

Pokuď teď zradíme Polsko, budeme to těžko napravovat.

Budeme prostě slabí, nevýznamní a trapní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: USA a Rusko na počátku nové éry vztahů? Může to tak vypadat

22:02 Jiří Paroubek: USA a Rusko na počátku nové éry vztahů? Může to tak vypadat

Úmyslně jsem se nevyjadřoval k nejrůznějším spekulacím a často podivným úvahám českých rádoby analyt…