Jiří Vyvadil: Zeman včera perlil. Zjevně až moc i pro milce Západu

7. 2. 2019 14:32

Zatímco Robert Fico, mimochodem nositel nejvyššího českého vyznamenání Řádu Bílého lva, prohlásil, že Slovensko nikdy neuzná Juana Guaidóa, protože země Západu mají zájem o Venezuelu a předbíhají se v uznání prezidenta, kterého chtějí postavit do čela země loutku a zatímco třetí nejsilnější země EU Itálie, jednak zablokovala společné stanovisko k podpoře onoho ambiciózního mladíčka, ale zároveň se jednoznačně postavila za návrh ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o nutnosti všestranných jednání o situaci ve Venezuele, náš prezident fakt perlil…

Jiří Vyvadil: Zeman včera perlil. Zjevně až moc i pro milce Západu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Prohlásil, že to co se odvíjí ve Venezuele je v podstatě sametová revoluce, jejíž 30. výročí  si 17. Listopadu připomeneme a pozval Guaidova do Prahy. Kdyby to prohlásil Kalousek či Bartoš, nikdo by překvapen nebyl, ovšem že tak učinil Miloš Zeman, který je trvale napadán pražskou kavárnou znělo jako zjevení.

Mimochodem, když jsem si prošel dnešní deníky, s výjimkou malé noticky v deníku Dnes jsem žádnou poznámku nezaznamenal. Kupodivu ne všichni byť i liberální novináři vidí věci tak jednoduše. Přece jenom je to tvrdé, když z ničeho nic prezidenta, kterého Západ uznával několik let, najednou za reprezentantna státu nepovažujete.

A potom, je tu analogická situace s Ukrajinou. I tam byl puč, i tam Západ jej plnou parou podpořil a výsledkem je polorozvrácená země, s občanskou válkou na Východě, plná korupce a chudoby.

Venezuela má jistě velké problémy, ale podle některých odborníků i v regiónu nejlépe vyzbrojenou armádou špičkovou ruskou technikou. Jistě konají se statisícové demonstrace ve prospěch Guaida, které na rozdíl od hnutí žlutých vest v Paříží policie nikterak nenapadá. A stejně tak se konají možná ještě silnější demonstrace ve  prospěch Madury.

Tak tedy toho nyní nechme. Rozhodne čas. Reálně, nikoliv podle agentury Reuter či CNN. Nic totiž nenasvědčuje, že Maduro padne.

A na rozdíl od Slovenska, Itálie, Kypru, Řecka, Bulharska, Slovinska a překvapivě i Rumunska atd…budeme opět jako v případě údajné otravy Skripala vypadat jako totální hlupáci.

Tak už v tom raději nešlapejme…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun

21:16 Lukáš Kovanda: Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun

Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad le…